Izdod kalendāru ar bērnu zīmējumiem

Sešus gadus vecais valcēnietis Mareks Eglīte apgalvo, ka katru rītu tīra zobus ar zobu pastu, kurai ir melleņu garša. Puika uzskata, ka bērniem par zobiem ir jārūpējas līdzīgi, kā to dara Bebra kungs no populārās televīzijas reklāmas.

 

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs izdevis mutes veselības kalendāru par tēmu "Gudrais Zobiņš". Kalendārā iekļauti 12 bērnu no visas Latvijas ilustrēti dzejoļi. Starp konkursa uzvarētājiem ir arī M. Eglīte, kurš saņēma MP3 pleijeri, kalendāru, diplomu un balvas no "Orbit".

 

Aktīvākie zīmējuma konkursā bijuši vidzemnieki, tostarp arī Valkas mākslas skolas audzēkņi, kuri iesnieguši 919 darbus. Valkas mākslas skolas direktores vietniece Daiga Soloveiko stāsta, ka konkursa par gudro zobiņu darbus ilustrējuši paši jaunākie skolas audzēkņi -

 

 

Mareks Markovs, Artis Markovs, Valērija Juško, Alise Kricka, Artūrs Ruģelis, Oskars Švalbe, Rihards un Rēzija Vabaļi, Rēzija Ķīkule, Līva Grase, Mareks Eglīte, Līva Grēta Podniece, Džuliana Popova, Sabīne Jacino, Miks Jerums, Juris Jančevskis un Aiga Ūdre. Zīmētājiem dzejoļus palīdzējuši sacerēt 3. kursa audzēkņi. D. Soloveiko ir gandarīta par bērnu fantāziju un nolasa dažas interesantākās dzejas rindas:

Balts ir balts;Un zobs ir zobs;Cik tas tīrsTo vērtēs rīts!

 

Mūsu ciema meitiņāmZobi balti tak nudienPuiši, zobus mazgājietUn tad meičas bučojiet!

 

Higiēniste Zane Ģērmane stāsta, ka konkursa rezultātā ir radies krāšņs kalendārs 3500 eksemplāru tirāžā. Tas bez maksas nonāks skolās, Mutes veselības centros un sociālajās iestādēs.

Izglītība