Izklaidējas alkohola ietekmē 4

Zinību dienā pilsētu ielas ir pilnas ar skolēniem. Jau ierasts, ka daudzi pēc svinīgā pasākuma izglītības iestādēs dodas atzīmēt jauno mācību gadu draugu pulkā vai ballītēs. Šis gads nav nekāds izņēmums.

 

Aktīva rosība pievakarē notikusi Smiltenē un Valkā. Strenčos esot bijis klusāk. Šogad 1. septembrī jaunieši iztikuši bez kautiņiem un asins izliešanas. Toties alkohols gan ticis lietots.

 

1. septembri atzīmē vērienīgiSmilteniete Madara novērojusi, ka jaunieši pilsētas ielās 1. septembri atzīmējuši vērienīgi. Jau no pulksten 20.00 pie veikala, kurā tirgo alkoholiskos dzērienus, pulcējās ne mazums skolēnu. "Daudzi izskatījās nepilngadīgi. Daži mēģināja sarunāt vecākus cilvēkus, lai viņiem nopērk grādīgos. Tāds iespaids, ka zinību dienā galvenais ir piedzerties. Kad ir prom no vecāku uzraudzības, uzreiz gribas izbaudīt dzīvi," secina jauniete.

 

Aiztur arī nepilngadīgosValsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa priekšnieks Vadims Žīgurs informē, ka 1. septembrī Valkā un Smiltenē aizturēti 11 cilvēki par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā un par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Piecas aizturētās personas bijušas nepilngadīgas.

 

Turklāt trīs cilvēki transportlīdzekli vadījuši dzērumā. Zinību dienas pievakarē Smiltenē noticis arī ceļu satiksmes negadījums, kurā kāds skūteris bija piebremzējis, bet automašīnas vadītājs to nebija pamanījis. V. Žīgurs norāda, ka tas nav bijis saistīts ar jauniešu izklaidēšanos.

 

Par drošību jādomāSākoties skolas laikam, policijas darbinieki vērš vecāku uzmanību par bērnu drošību ielās. "Pirmais, vecākiem jāsaprot, ka lielākoties bērni no rītiem vēl nav pamodušies, kad dodas uz skolu, jo vasarā pieraduši ilgi gulēt. Tāpēc jāmāca bērniem, ka, ejot un nākot no skolas, iela jāšķērso pareizi.

 

 

Pie gājēju pārejām vispirms jāpārliecinās, vai autovadītājs patiešām dod ceļu. Otrs, vecākiem pašiem, savas atvases vedot uz skolu, jāievēro pārvadāšanas noteikumi. Jāpiesprādzējas un bērni jāpārvadā speciālajos paliktņos un sēdeklīšos, nevis bērnam jāstāv starp sēdekļiem. Šādas situācijas bieži novērotas," atgādina V. Žīgurs.

 

1. septembrī policija veica pastiprinātu kontroli un iespēju robežās to darīs arī turpmāk.

Komentāri 4

gvidis

Pardevejiem nevajadzetu alkaholu tirgot pusaudziem , bet Smiltene to loti viegli iegadatie Veikala Gvidis un daugavas Topa, ka arI Rigas iela

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 14:33

...

Ziemellatvijai vajadzetu uzrikot kopa ar policiju lidzigu akciju ka riga, lai kads 15 - 16 gadigais apstaiga veikalus un pamegina nopirkt kadu alkoholisku kokteili. Ar garantiju, ka bus vietas, kur tas izdosies!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 16:30

Tos neaptēstos jauniešus vajadzētu kārtīgi noslānīt, citadi neko vairāk, kā zīmēties un visu izdemulēt viņi nemāk. Starpcitu meitenēm nemaz nepatīk tādi balamutes, kas zīmējās, bet patiesībā vēl taisa biksēs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 16:31

Izglītība