Izsludināta pieteikšanās starptautiskām apmācībām jauniešiem

Biedrība „NEXT" izsludina jauniešu pieteikšanos starptautiskām apmācībām „Ideju aizstāvība caur mākslu un performancēm", kuras norisināsies divu nedēļu garumā no 2010.gada 8. līdz 20.augustam Aizputē.

Apmācībām pieteikties aicināti 15 - 25 gadus veci jaunieši, kuri starptautisku pasniedzēju vadībā vēlas apgūt zināšanas un prasmes ideju aizstāvībā caur mākslu un kultūru. Apmācības organizē biedrība „NEXT" sadarbībā ar Aizputes novada domi, Valsts Kultūrkapitāla fondu, Atvērtās Sabiedrības institūtu un Sorosa fondu - Latvija.

Apmācību „Ideju aizstāvība caur mākslu un performancēm" mērķis ir attīstīt jauniešos dažādu māksliniecisko pašizpausmju prasmes, kas sekmētu jauniešu ideju aizstāvību. Apmācības norisināsies angļu valodā un tās vadīs starptautiska līmeņa speciālisti un mākslinieki no ASV un Eiropas. Ar pasniedzēju biogrāfijām iespējams iepazīties šeit:

http://www.idebate.org/performanceforadvocacy/?page_id=73 .

Apmācību programma ir balstīta uz četrām mākslas formām: vizuālo mākslu, radošo rakstīšanu, aktiermeistarību un komēdiju. Apmācību laikā jaunieši attīstīs prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvāk paustu uzskatus un pievērstu uzmanību sabiedrībai un jauniešiem svarīgiem jautājumiem.

Apmācības norisināsies Aizputes jauniešu mājā „IDEA House" un darbnīcu un rezidenču centrā „Serde" Aizputē. Iegūtās zināšanas un prasmes jaunieši varēs pielietot praksē, apmācību laikā veidojot dažādus mākslas un kultūras pasākumus Aizputes novada iedzīvotājiem un viesiem.

„Māksla un kultūra ir ļoti spēcīgi līdzekļi, kurus var izmantot, lai paustu savu viedokli un idejas apkārtējai sabiedrībai. Bieži ar mākslu un kultūru jaunieši asociē tikai medijos sastopamo popkultūru. Biedrības „NEXT" organizētās apmācības ļaus jauniešiem paplašināt redzesloku un iegūt nepieciešamās prasmes un iemaņas, lai īstenotu mākslas un kultūras pasākumus savu ideju aizstāvībai," stāsta pasākuma organizatore, jauniešu mājas „IDEA House" Aizpute vadītāja, Ance Zemžāne.

Sorosa fonds - Latvija un Aizputes novada dome 50% apmērā sedz apmācību dalībnieku uzturēšanās un ēdināšanas izdevumus. Apmācību laikā katram dalībniekam daļēji jāsedz savi dzīvošanas un ēdināšanas izdevumi 7,70 LVL apmērā par vienu apmācību dienu. Kopējā dalības maksa par divu nedēļu ilgajām apmācībām ir 100 LVL, kurā iekļauta dzīvošana, ēdinašana, nodarbības un vakara aktivitātes. Valsts Kultūrkapitāla fonda un Atvērtās Sabiedrības institūta atbalsts nodrošina starptautiska līmeņa apmācību vadītāju klātbūtni, sedzot ceļa un uzturēšanās izdevumus.

Apmācībām iespējams pieteikties līdz 2010.gada 13.jūnijam aizpildot pieteikuma formu internetā: http://www.idebate.org/performanceforadvocacy/?page_id=35 .

Izglītība