Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsludināts zinātniskās pētniecības darbu konkurss vidusskolēniem «Nāc un studē RTU!»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments (SSAD) ir izsludinājis gadskārtējo zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem «Nāc un studē RTU!». Tā mērķis ir rosināt vidusskolēnu - topošo studentu - interesi par eksaktajām zinātnēm un RTU piedāvātajām inženierzinātņu studiju programmām.

Konkurss norisināsies divās kārtās no 2012. gada 25. oktobra līdz 2013. gada 23. martam. Konkursa dalībnieki aicināti likt lietā skolā gūtās teorētiskās zināšanas un, veicot pētījumus un praktiskus eksperimentus, pārliecināties, ka tieši eksaktās zinātnes paver visplašākās jaunrades iespējas.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāsagatavo zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem RTU žūrija atlasīs 10 labākos, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2013. gada 23. martā.

Konkursa uzvarētāji - pirmo trīs vietu ieguvēji - iegūs naudas balvas un RTU Atzinības rakstus. Konkursa žūrija atsevišķi vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12. klases skolēnus, kas uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā, īpaši 2. kārtas laikā izpildītajos testos, kuri ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās.

Pagājušajā gadā  konkursam «Nāc un studē RTU!» godalgotas vietas ieguva: Rīgas Valsts 2. Ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja un Talsu Valsts ģimnāzijas komandas. Liela daļa 2012. gada konkursa dalībnieku šobrīd jau ir RTU 1. kursa studenti.

Šoreiz visiem konkursa dalībniekiem būs iespēja savus pētījuma rezultātus un eksperimentus parādīt 2013. gada 23. martā 2. RTU Zinātnes festivāla apmeklētājiem.

«Vēlme atrisināt kādu problēmu, zinātkāre un pat slinkums mudina mūs meklēt atbildes uz jautājumiem un rast jaunus risinājumus. Mēs aicinām konkursā piedalīties ikvienu vidusskolēnu, kuru vilina jauni izaicinājumi. Arī tos, kam fizika, ķīmija un matemātika nav mīļākie mācību priekšmeti, jo dalība konkursā palīdzēs lauzt stereotipus par eksaktajām zinātnēm,» uzsver RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Vidusskolēnu komandas dalībai konkursā «Nāc un studē RTU!» var pieteikties līdz 25. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama RTU mājaslapā (www.rtu.lv) sadaļā «Topošajiem studentiem».

Izglītība