Janvārī sāksies Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija

Nākamā gada janvārī sāksies Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, kuru projekta ietvaros realizēs SIA "Ekers". Rekonstrukcijas laikā mākslas skolas nodarbības notiks blakus esošajā ēkā Beverīnas ielā 3.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valkas novada domes projektu vadītājs Ernests Lībietis, decembra beigās Valkas Mākslas skolā notika pārvākšanās - mācību procesam nepieciešamās lietas tika pārnestas uz blakus esošo ēku, kur nākamajā gadā notiks nodarbības. "Mākslas skola pārceļas uz citām telpām, tādēļ mācību process netiks traucēts, bet, protams, ar dažām neērtībām būs jāsamierinās."

 

Skolas ēkas rekonstrukciju plānots pabeigt līdz 2010.gada 1.septembrim. Iecerēts, ka jauno mācību gadu audzēkņi uzsāks rekonstruētajās telpās un jaunuzceltajā ēkas piebūvē.

 

LETA jau ziņoja, ka atklātā konkursā par Valkas Mākslas skolas rekonstrukciju vislētāko piedāvājumu iesniedzis SIA "Ekers", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicētā informācija.

 

No 19 iesniegtajiem piedāvājumiem uzņēmuma piedāvātā cena bijusi viszemākā - 208 922 lati bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Valkas novada dome šim mērķim bija atvēlējusi 256 250 latus.

Ēkas rekonstrukciju paredzēts veikt projekta "Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" gaitā. Projekta ietvaros jau rīkoti dažādi kultūras pasākumi, iesaistot Valkas un Valgas pilsētu jauniešus.

 

Kā pastāstīja Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis, projekts ir apjomīgs, taču rekonstruēto Mākslas skolas ēku izmantos abu pilsētu pārstāvji. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs.

 

"Skolas paplašināšana ir vajadzīga, jo pašreizējās telpas ir par mazu. Jau tagad 20 bērni no Valgas apmeklē mūsu mākslas skolu," stāsta Bašķis. Igauņiem valsts šādām būvēm finansējumu nepiešķir, tādēļ šis projekts ir arī viņu iespēja nodrošināt saviem bērniem mākslas skolu.

 

Norvēģijas vadības divpusējā finanšu instrumenta programmas "Pārrobežu sadarbība" projekts "Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" ilgst līdz 2010.gada novembrim. Tā kopējās izmaksas ir 570 600 eiro jeb 399 420 lati.

 

Projekts ir sadalīts trīs aktivitātēs - projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi abu dvīņu pilsētu jauniešiem.

Izglītība