Japāņi Smiltenē pēta Latvijas izglītības sistēmu 1

Pirmdien Smilteni apmeklēja trīs cilvēku delegācija no tālās Japānas. Viņu mērķis bija iepazīt Latvijas izglītības sistēmu. Smiltene bija vienīgā lauku reģionu pilsēta, ko viesi apmeklēja Latvijā.

 

Delegāciju pārstāvēja trīs cilvēki no Japānas augstākās izglītības iestādēm. Viņu interesēs bija apmeklēt pilsētas vispārējās izglītības iestādes - ģimnāziju, Centra vidusskolu un pirmskolas izglītības iestādi "Pīlādzītis". Japāņus uzņēma arī Smiltenes novada dome.

 

Delegācija ieinteresētaSmiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina stāsta, ka japāņus galvenokārt interesēja tas, kā notiek mūsu cilvēku izglītošana vispārējās izglītības iestādēs, kā spējam saglabāt savu nacionālo identitāti pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

 

"Līdz šim mums vēl nebija sadarbība ar tik tālas zemes pārstāvjiem. Priecājos, ka varējām viņus uzņemt. Iepazinām arī Japānas kultūru. Viņi daudz par sevi stāstīja un jautāja mums, ko esam ieguvuši, zaudējuši iestājoties Eiropas Savienībā. Secinājām, ka mūsu starpā ir daudz atšķirību. Bet tajā pašā laikā arī kopīgs skatījums uz lietām," saka I. Vergina. Ciemiņi iztaujāja arī skolēnus, cenšoties uzzināt, par ko viņi vēlētos kļūt un vai savu nākotni saista ar Latviju.

 

Japānas augstākās izglītības sistēmas pārstāvji vizītes laikā Smiltenē secināja, ka Latvijā izglītības kvalitāte ir samērā augstā līmenī. Arī iedzīvotājiem esot liela motivācija izglītoties.

 

Ārzemniekus pārsteidz bērnudārzsPēc ciemošanās Centra vidusskolā delegāciju no Japānas uzņēma bērnudārzā "Pīlādzītis". Tas japāņus ļoti pārsteidza ar savu skaistumu un plašumu. Smilteniešiem viesi teikuši, ka pie viņiem tāds bērnudārzs ir elitārs un pieejams tikai turīgiem cilvēkiem. "Varam lepoties, ka cilvēki priecājas par to, kas mums Smiltenē ir izdarīts. Nemaz jau tik slikti neiet," atzīst I. Vergina.

 

Bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte stāsta, ka viesi noskatījās bērnu priekšnesumus, apskatīja grupiņas un nobaudīja latviešu tradicionālo rupjmaizi ar pīlādžu ievārījumu. Pēc tam devās uz Smiltenes ģimnāziju.

Japāņu delegācija pēta arī citas valstis - Vāciju, Franciju, Lielbritāniju, Zviedriju.

Komentāri 1

Dadzis

Ko noziimee fraaze" vinju interesees bija apmekleet pilseetas vispaareejaas izgliitiibas iestaades", ja virs raksta izceltaa drukaa ir rakstiits :VINJU MEERKJIS IR IEPAZIIT LATVIJAS IZGLIITIIBAS SISTEEMU??? Taa vien prasaas domaat, ka vieteejaa vara patiesiibaa nesniedza viesiem VISPUSIIGU prieksshtatu par izgliitiibas iestaadeem Smiltenee ( reti kuraa mazpilseetaa ir tik plashas iespeejas ieguut arii profesionaalo izgliitiibu!) un liidz ar to Latvijaa!
p.s. kaut kaa nav dzirdeets, ka piilaadzhu ievaariijums buutu tik tradicionaals- driizaak gan medus!

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 12:29

Izglītība