Jau vienpadsmito reizi Latvijas devītklasnieki piedalīsies laikraksta Diena organizētajā zināšanu konkursā Kas notiek?

Piektdien, 23. oktobrī, pulksten 9.00 21 503 devīto klašu skolēnu 739 Latvijas skolās piedalīsies laikraksta Diena organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā Kas notiek?.

 

Konkurss šogad atzīmē savu vienpadsmito dzimšanas dienu, tajā desmit gados kopā piedalījušies gandrīz 300 000 jaunieši. Interese un aktivitāte ar katru gadu ir palielinājusies - 1999. gadā konkursā piedalījās 68% no visām skolām, kurās ir devītās klases, un šogad - jau 94%.

 

Arī šajā gadā ir iespēja piedalīties konkursā elektroniski, aizpildot anketu īpašā sadaļā Dienas portālā. Izmantot šo iespēju pieteikušies ap 1000 skolēnu, pārējie konkursā piedalīsies tradicionāli, aizpildot drukātās anketas. No pulksten 10.00 ikvienam interesentam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, apmeklējot www.diena.lv.

 

Konkursa Kas notiek? mērķis ir veicināt jauniešu interesi par pēdējā gada politiskajiem, sabiedriskajiem, kultūras, sporta un citiem notikumiem Latvijā un visā pasaulē, kuri bijuši atspoguļoti masu medijos. Konkurss ir individuāla spēku pārbaude, kurā katrs jaunietis var pārbaudīt savas zināšanas un atmiņu.

 

Apkopojot konkursa rezultātus, kā katru gadu, tiks noteikti individuālie uzvarētāji un klases uzvarētājas - pa vienai no Kurzemes, Latgales, Rīgas reģiona, Vidzemes un Zemgales.

Konkursa ģenerālsponsors un ilggadējs atbalstītājs ir Swedbanka un tās programma jauniešiem OPEN.

 

Informatīvi konkursu jau vienpadsmit gadu atbalsta Radio SWH, kā arī reģionālie laikraksti Bauskas Dzīve, Dzirkstele, Kursas Laiks, Staburags, Zemgales Ziņas, Ziemeļlatvija, Alūksnes Ziņas, Neatkarīgās Tukuma Ziņas un Novaja Gazeta.

Izglītība