Jaunie valcēnieši iepazīst Latvijas mākslinieku darbus

Valkas mākslas skolas vecāko kursu audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) un jauno - Laimīgās mākslas muzeju (LMN).

 

LNMM valcēnieši iepazinās ar 19. un 20. gadsimta latviešu mākslas ekspozīciju. Gides audzēkņus iepazīstināja ar Jana Rozentāla, Vilhelma Purvīša, Anša Cīruļa, Niklāva Strunkes, Jāzepa Grosvalda, Oto Skulmes, Leo Svempa, Jēkaba Kazaka un citu latviešu dižgaru daiļradi. Audzēkņi uzskatāmi pārliecinājās, ka abu gadsimtu mijas glezniecībā saskatāmas akadēmiskā reālisma, impresionisma, jūgendstila, simbolisma un postimpresionisma iezīmes. Savukārt LMM bija aplūkojama Latvijas Mākslinieku savienības izstāde "Rudens 2009". Ar saviem darbiem šajā izstādē piedalījās vairāk nekā 150 dažādos mākslas žanros strādājoši Latvijas mākslinieki. "Skolas audzēkņi ar lielu apbrīnu vēroja tieši jauno mākslinieku pieteikumu izstādē," novērojusi Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko. Rudens izstāde ir viens no nozīmīgākajiem gada mākslas notikumiem un līdztekus Mākslas dienu notikumiem iezīmē valstī vadošās tendences.

"Mākslas skolas absolventiem muzeju apmeklējums bija lieliska iespēja sagatavoties mācību priekšmetu kontroldarbiem, kas norisināsies pavasarī - skolu beidzot. Šīs mākslas stundas atšķiras ar milzīgu informācijas pārbagātību un ilgstošu pozitīvu emociju lādiņu," turpina D. Soloveiko.

Izglītība