Jauniešu domei Smiltenē mainās vadība

Smiltenes jauniešu domes prezidenta amatam bija izvirzīti trīs kandidāti. Aizklātās vēlēšanās ar pārliecinošu balsu pārsvaru uzvarēja grundzāliete Smiltenes ģimnāzijas 12.b klases skolniece Laura Korica. Jauno prezidenti kolēģi raksturo kā gudru, centīgu un apņēmīgu jaunieti.

Jauniešu lietu koordinatore Aurika Zīvere informē, ka visi izvirzītie kandidāti mācās Smiltenes ģimnāzijā - Matīss Bērzs, Līga Zālīte un L. Korica. Smiltenes vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi jauniešu domes vadības grožus 2010./2011. mācību gadā uzticējuši L. Koricai, kura domes aktivitātēs iesaistījusies jau iepriekšējos gados.

„Priecājos un jūtos pagodināta, ka jaunieši man uzticēja šo pienākumu. Esmu pārliecināta, ka tikšu ar visu galā. Mums ir komandas darbs. Jaunieši domē ir ļoti jauki, atvērti un darbīgi, uz viņu atbalstu varu paļauties. Šī būs laba pieredze nākotnei," saka L. Korica.

Ģimnāziste stāsta, ka jauniešu domes iepriekšējie prezidenti vienmēr savos pienākumos un attieksmē pret pārējiem ir bijuši uzdevumu augstumos, tādēļ viņai atliek iet jau pa iemīto taciņu.

"Manuprāt, tiem jauniešiem, kuri vēl šaubās, vai pievienoties mūsu komandai, vajadzīgs uzmundrinājums, iedrošināšana. Jauniešu dome patiešām ir interesants un vērtīgs brīvā laika izmantošanas veids. Ļoti gaidām darboties gribošus jauniešus," domā Smiltenes jauniešu domes jaunā prezidente.

Šobrīd jauniešu domē darbojas 23 skolēni. "Ar katru nākamo gadu darbs domē kļūst apjomīgāks, neskatoties uz to, ka jauniešu skaits mainās. Jaunieši ir ieinteresēti darboties paši, nevis gaidīt, kad kāds no malas centīsies padarīt piepildītāku un interesantāku viņu brīvo laiku," stāsta A. Zīvere.

Tuvākais nozīmīgākais pasākums, kam gatavojas jauniešu dome, būs jauniešu iniciatīvu centra "Miteklis" trīs gadu jubileja, kas paredzēta oktobra vidū. "Šajā gadā Smiltenes jauniešus gaida jau par tradīciju kļuvušie pasākumi, kā arī jauni, vēl nebijuši. Ideju ir ļoti daudz," piebilst L. Korica.

Izglītība