Jaunsardzi nebiedē aukstums, lietus un fiziskas grūtības

Šodien ne viens vien Grundzāles pamatskolas audzēknis gribēja kavēt stundas, lai tikai redzētu ciematā notiekošās jaunsargu militārās sacensības. Tajās spēkiem mērojās Smiltenes, Valkas un Apes novada vienību skolēni.

 

"Tāds pasākums Grundzālē ir pirmo reizi. Mēs arī visi no skolas varēsim pēc stundām iziet klašu komandās," ieinteresēti stāsta Kristīne Mende un Artis Gulbis no 8. klases.

Atšķirībā no viņiem labāk trenētos jaunsargus gaidīja smagāki pārbaudījumi. Anželika Vasiļjeva no Apes novada vienības par aizraujošāko uzdevumu uzskata Palsas upes šķērsošanu, izmantojot virvju un troses palīdzību. "Domāju, ka iekritīšu. Bija pat bail," atzīst jauniete.

Pavisam sacentās deviņas jaunsargu komandas. Tajās startēja gan meitenes, gan zēni. Distancē viņus gaidīja upes šķērsošana, šaušana, mezglu siešana, maskēšanās, slepenā ziņojuma nodošana un citi uzdevumi.

"Fiziskās aktivitātes un izdzīvošana ir laba lieta. Iegūs rūdījumu," dēla Kalvja iesaistīšanos jaunsargos atzinīgi vērtē blomēnietis Andis Skrastiņš. Vakar viņš bija skatītāju rindās un ar nožēlu atzīst, ka paša jaunībā tādas organizācijas nebija.

Sacensībās vakar uzvarēja Mārtiņa Latvera vadītās Smiltenes novada jaunsargu vienības audzēkņi no Smiltenes ģimnāzijas I komandas: Kristīne Vīgante, Viesturs Rozītis, Rihards Diūra, Emīls Gaismiņš, Armīns Namnieks un Arvīds Gammeršmits.

 

Otrajā vietā - Grundzāles pamatskolas jaunsargu komanda; trešajā vietā - Smiltenes Centra vidusskolas komanda. Sīkāku informāciju portālā ziemellatvija.lv varēs uzzināt vēlāk pēc visu rezultātu apkopošanas.

 

Izglītība