Jelgavas pils parkā pirmo reizi notiks LLU Atvērto durvju dienas svētki,

30.jūnijā no plkst.10 līdz 16 Jelgavas pils parkā pirmo reizi notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Atvērto durvju dienas svētki, kur skolēnus iepazīstinās ar augstskolas deviņām fakultātēm un caur dažādām spēlēm un uzdevumiem palīdzēs topošajiem studentiem atrast īsto fakultāti un prioritāro studiju programmu, lai neapjuktu vienotās uzņemšanas laikā.

Kā iepriekš ziņots, sākot no 2010.gada, ir izveidota vienota sistēma, lai pieteiktos pamatstudijām trīs Latvijas lielākajās augstskolās - LLU, Latvijas Universitātē (LU) un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Tas nozīmē, ka topošie studenti pieteikumu pamatstudijām varēs iesniegt jebkurā no trim universitātēm un pieteikties uz jebkuru no šo universitāšu piedāvātajām pamatstudiju programmām.

Pieteikšanās* pamatstudijām notiks pēc prioritāšu sistēmas un konkursa rezultātā katrs reflektants iegūs vienu studiju vietu vienā studiju programmā. Tāpēc šogad prioritārās programmas pareiza izvēle ir ļoti svarīga.

Atvērto durvju dienu svētkos LLU Uzņemšanas komisijas atbildīgais speciālists konsultēs potenciālos studentus par vienoto pieteikšanos pamatstudijām, iesakot, kā pareizi norādīt prioritātes, un aicinās skolēnus noskatīties video klipiņu par pieteikšanās procesu, uzzinot, visus soļus, kas jāizpilda, lai veiksmīgi reģistrētos.

Šādi svētki tiek organizēti, lai vidusskolēni laikā pirms centralizēto eksāmenu rezultātu uzzināšanas varētu izpētīt savas studiju iespējas, kā arī uzzināt visu par vienoto pieteikšanos pamatstudijām. „Studiju izvēle ir atbildīgs brīdis katra vidusskolēna dzīvē, jo tas ietekmē ne tikai jaunieša studiju gadus, bet arī nākotnes karjeras iespējas.

Lai rosinātu jauniešus izvēlēties piemērotāko augstskolu un studiju programmu, LLU rīko Atvērto durvju dienu jūnijā ar saukli „Izkāp pareizajā studiju pieturā!", uzsverot, cik svarīgi ir izvēlēties īsto augstskolu un studiju programmu," komentē LLU karjeras atbalsta konsultante Indra Graudiņa.

Pasākuma laikā jaunieši varēs apmeklēt deviņu fakultāšu „ pieturas", aprunāties ar studentiem, kas potenciālajiem reflektantiem stāstīs par plašo studiju programmu klāstu, budžeta vietām, studiju maksu, stipendijām un dzīvi „Latvijas Labākajā universitātē".

Blakus pasākuma nopietnajai programmai, „pieturās" vidusskolēni varēs piedalīties radošās aktivitātēs atbilstoši fakultāšu specifikai. Piemēram, Informācijas tehnoloģijas fakultātes pieturā norisināsies datordeju čempionāts uz īpaša datorpaklāja, Lauku inženieru fakultātes studenti pārbaudīs vidusskolēnu spējas lauzt „cietos riekstus", būvējot dažādas konstrukcijas,

Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pārstāvji aicinās degustēt un piedalīties studentu piknikā, bet Ekonomikas fakultātes pārstāvis piedāvās sacensties „Ekonomiskajā Bingo" spēlē. Veterinārmedicīnas fakultātes pieturā varēs aplūkot dažādus mīļdzīvniekus - suņus, kaķus, trušus, Lauksaimniecības fakultātes pieturā - piedalīties erudīcijas konkursā „Vai atpazīsti augus?",

bet Meža fakultātes pārstāvji aicinās izmēģināt roku laimes akā ar makšķeri. Savukārt LLU Studentu pašpārvalde būs sarūpējusi svētkiem atbilstošas milzu spēles - riču raču un cirku, kur savu loģisko domāšanu varēs pārbaudīt ikviens apmeklētājs.

LLU ir 37 pamatstudiju programmas piecos virzienos - lauksaimniecībā, inženierzinātnēs, pedagoģijā, sociālajās zinātnēs un informāciju tehnoloģijās. 2010.gada rudens semestrī studijas par valsts līdzekļiem varēs uzsākt 743 jaunieši.

* Pieteikties studijām varēs gan elektroniski izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas (no 12.līdz 27.jūlijam), gan arī ierodoties uz vietas universitātēs no 19. līdz 27.jūlijam. Tomēr, lai dokumentus iesniegtu pilnīgi - noteikti ir jāierodas arī personīgi apstiprināt pieteikumu un uzrādīt nepieciešamos dokumentus.

Izglītība