Jūlijā Smiltenes bērnudārzs “Pīlādzītis” nestrādā 2

Pagājušā gada solījumi, ka Smiltenes pilsētas bērnudārzs "Pīlādzītis" strādās arī vasarā, nav piepildījušies. Arī šogad bērnudārzs visu jūliju ir slēgts.

 

Kāda puisīša mamma, kura vēlējās palikt anonīma, saka: "Jau pagājušajā gadā biju sarūgtināta, ka bērnudārzs vasarā uz vienu mēnesi bija slēgts. Cik atminos, kad to cēla, teica, ka pa vasaru tas strādās. Kāpēc tad tā nav? Ne visiem vecākiem iespējams dabūt atvaļinājumu tieši tajā laikā, kad bērnudārzs slēgts. Tas ir apgrūtinoši, un jau pagājušajā vasarā bija jāmeklē aukle, jo darbu kavēt nedrīkst. Protams, tā maksā dārgi, taču citu variantu nav. Rīgā ir vēl trakāk - tur bērnudārzi pa vasaru ciet pat divus mēnešus."

 

Bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte saka: "Jā, pagājušajā gadā dome solīja, ka bērnudārzs strādās visu vasaru, taču šogad uznāca dižķibele. Pārējos vasaras mēnešos bērnudārzs strādās bez izmaiņām."

 

S. Rudzīte informē, ka šogad 1. septembrī uz skolu dosies 48 "Pīlādzīša" bijušie audzēkņi, līdz ar to pirmsskolas izglītības iestādē varēs uzņemt jaunus bērnus.

 

"Šogad bērnudārzā plānojam uzņemt apmēram 300 bērnus. Pašlaik bērnudārza ēkā Mētras ielā notiek remonts, taču, kad tas beigsies, varēsim uzņemt tik bērnu, cik šajā mācību gadā plānots," norāda bērnudārza vadītāja.

 

Viņa piebilst, ka uzņemamo bērnu skaits var mainīties, jo daļa vecāku, kuriem tika nosūtīti domes paziņojumi par iespēju šogad vest savus bērnus uz "Pīlādzīti", atteicās.

"

"Bērnudārzs "Pīlādzītis" joprojām ir Smiltenes pilsētas, nevis novada bērnudārzs, tādēļ vispirms tiek uzņemti tieši bērni no Smiltenes. Dažās vecuma grupās esam uzņēmuši pilnīgi visus nākt gribētājus, taču citās grupiņās vietas visiem bērniem nepietiek," skaidro S. Rudzīte.

 

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis apstiprina, ka solījumu šogad nav iespējams izpildīt finansiālu apsvērumu dēļ.

 

"Tā ir visās pilsētās - gan Rīgā, gan Valmierā, kā arī Smiltenē, ka bērnudārzs uz vienu mēnesi ir slēgts. Par nākamo gadu grūti spiest - skatīsimies, kāda būs finansiālā situācija," norāda A. Mežulis.

Komentāri 2

Esat tak ļautiņi saprotoši. Vai tad nemaz negribas saprast ka tāds lēmums pieņemts nejau kāda personīgu ambīciju vai iegibu pēc.

pirms 12 gadiem, 2009.07.10 16:08

Laime

Arī labiem skolotājiem ir nedaudz jāatpūšas :)

http://www.prosum.lv

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 21:54

Izglītība