Kalnamuižā cer atjaunot un sakopt vairākas nozīmīgas vietas 3

Smiltenes tehnikuma projektu vadītāja izstrādājusi vērienīgu projektu "Lauku mantojuma saglabāšana un atjaunošana" 137 tūkstošu latu apmērā. Reāla darbība sāksies nākamgad.

 

Smiltenes tehnikuma projekts paredz sakopt un labiekārtot Kalnamuižas vidi tā, lai nodrošinātu publisku pieejamību un kultūras mantojuma saglabāšanu. Idejas autore ir tehnikuma projektu vadītāja Maira Kupriša. Viņas domas, ka tehnikuma teritorija kādreiz varētu būt košs un vilinošs objekts ne vien tehnikumiešiem un vietējiem Smiltenes pagasta iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, drīz pārvērtīsies darbos.

 

"Ideja uzrakstīt projektu prātā ienāca man. Pavisam nejauši. Kad pirms trijiem gadiem atnācu uz Smiltenes tehnikumu strādāt pēc divdesmit gadu ilga pārtraukuma, sapratu, ka te nav nekas mainījies. Te ir tāpat kā tolaik, tikai košuma arvien mazāk," atklāj M. Kupriša. Viņai rūp vide, kurā atrodas. Tāpēc skolotāja nolēma uzrakstīt Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstības atbalsta projektu "Lauku mantojuma saglabāšana un atjaunošana".

 

 

Projekta finansējums ir 137 tūkstošu latu liels. Par šo summu paredzēts iztīrīt un labiekārtot parku, izstrādāt dabas takas, kas no tehnikuma aizvestu līdz pilsētai, atjaunot strūklaku un dīķi, izveidot atpūtas vietu un stāvlaukumu. "Tuvākajā laikā rīkosim iepirkuma konkursu, lai 2010. gadā varētu sākties reāli darbi," skaidro projekta vadītāja.

 

Tehnikuma audzēkņi, uzzinot par skolotājas izstrādāto projektu, ir pārsteigti, jo darba apjoms ir gana liels. "Man liekas, ka tas ir ļoti vērtīgi. Ja kādam pasaku, ka mācos Smiltenes tehnikumā, cilvēki domā, ka tas ir mazs miestiņš dziļi laukos. Domāju, ka, labiekārtojot teritoriju, var piesaistīt vairāk tūristu, lai viņi zina, cik skaistā vietā mēs mācamies un dzīvojam.

 

 

Arī mums, audzēkņiem, būtu interesantāk uzturēties svaigā gaisā," spriež 1. veterinārmedicīnas kursa audzēkne ogrēniete Zane Pavlova. Patīkami pārsteigta, uzzinot par skolotājas uzrakstīto projektu, ir arī Marta Danne. Viņa teic, ka dažas vietas Kalnamuižā ir nepievilcīgas. Tās neomulīgi liek sajusties pat audzēkņiem. "Ceru, ka projektā iecerēto tiešām īstenos," saka jauniete.

 

Komentāri 3

ignja

Galvenais, lai padomā arī par koku atjaunošanu. Citādi Kalnamuižas centrs patreiz ir nozāģēts gandrīz pliks.
Lai izdodas!

pirms 12 gadiem, 2009.03.26 13:39

*=*

Malachi, iipashi skolotaaja! Lai Jums izdodas!

pirms 12 gadiem, 2009.03.26 23:13

Izglītība