Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārķēniete iegūst stipendiju studijām

Latvijas Universitātes fonda stipendiju "Ceļamaize" pēc otrās kārtas intervijām ieguva Valkas ģimnāzijas 12. klases abituriente kārķēniete Dita Kalniņa.

 

Tas nozīmē, ka nākamajā mācību gadā Universitātē viņai studijas būs bez maksas. Stipendija ir 180 latu katru mēnesi 10 mēnešu garumā. Jauniete ir izvēlējusies studēt sociālās zinātnes. Viņa viesojās fakultātē arī informācijas dienās.

 

 

Ditai pašlaik ir eksāmenu laiks, un viņa cer saņemt augstas atzīmes gan latviešu, gan angļu valodas centralizētajā eksāmenā. Viņa labi mācās, ir piedalījusies Valsts olimpiādē latviešu valodā un rajona olimpiādē angļu valodā.

 

 

Visu mācību gadu atzīmes ir bijušas ļoti labas, un veiksmes gadījumā eksāmenā var cerēt uz vietu budžeta grupā. Tas ļautu brīvāk mācīties, bet stipendija būtu iztikšanai ilgam laikam. Klases audzinātāja Diana Magone piebilst, ka viņas klasē ir daudz mērķtiecīgu cilvēku.

Izglītība