Kārķēniete un ērģemiete stipendiju saņem Universitātes jubilejā

Latvijas Universitātei (LU) veltītajā 90. gadadienas svinīgajā Senāta sēdē LU Fonds sveica sociālās stipendijas "Ceļamaize 2009" ieguvējus - izcilākos un sabiedriski aktīvākos LU 1. kursa 90 studentus - nākamos līderus.

Stipendiju "Ceļamaize 2009" ir ieguvušas Valkas ģimnāzijas absolventes Dita Kalniņa, kura studijas uzsākusi Ekonomikas un vadības fakultātē, un Kristīne Plūmīte. Viņa ir 1. kursa studente LU Sociālo zinātņu fakultātē.

 

Palīdzēs iejusties Rīgā"Svinīgajā Senāta sēdē jutos tiešām pagodināta. Biju pārsteigta un tajā pat laikā ļoti lepna, ka varēju piedalīties kopīgā pasākumā ar tik daudz ievērojamiem cilvēkiem," pārdomās dalās D. Kalniņa.

Viņa uzskata, ka šī fonda stipendija ir viens no veidiem, kā labāk iejusties Rīgā. Iegūstot stipendiju, Dita uzņēmās saistības ar LU Fondu, mecenātiem un pārējiem "Ceļamaizes" stipendiātiem. Tas viņai liek justies piederīgai un savā ziņā pat gaidītai Rīgā.

90 "Ceļamaizes" stipendiāti ir tie īpašie, kas stipendiju ieguvuši LU 90. jubilejas gadā. Kampaņa tika atklāta šā gada februārī, kad 12. klases jaunieši pieteicās stipendijai, iesniedzot dokumentus, kas apliecina viņu labās sekmes, sabiedrisko aktivitāti un nepietiekamo finansiālo stāvokli studijām. Pēc divām kārtām un intervijām klātienē, tika noskaidroti tie 90 jaunieši, kas ir cienīgi saņemt stipendiju.

 

Gods atbalstīt UniversitātiStipendijas apjoms ir 1800 latu gadā, ar tās palīdzību studentiem ir iespēja segt mācību maksu vai izlietot ikdienas tēriņiem, saņemot stipendiju katru mēnesi 10 akadēmisko mēnešu garumā.

"Kampaņa "Ceļamaize 2009" ir izdevusies, pateicoties LU mecenātu, partneru, draugu un LU saimes solidaritātei. Šos cilvēkus vieno viena patiesa pārliecība: gods atbalstīt Latvijas Universitāti!" pārliecināta LU Fonda direktore Laila Kundziņa.

 

Izglītība