„Ko darīt, ja...” – no šodienas!

No šodienas līdz 28. septembrim visās Latvijas skolās Drošības nedēļas ietvaros norisināsies akcija „Ko darīt, ja...". Akcijas laikā skolēni un pedagogi aicināti iesūtīt jautājumus par neskaidrām situācijām dažādās skolas vidēs, uz kuriem viņi vēlētos saņemt atbildes, lai veidotu savu vidi skolā drošāku un veselīgāku. Pedagogiem akcijas ietvaros arī lūgts atbildēt uz jautājumiem, kas skar satiksmes drošību skolu apkārtnē.

„Bērnu uzvedību skolā ietekmē daudzi faktori. Kā viens no svarīgākajiem ir skolēnu zināšanas par drošu uzvedību. Ja skolēns nezina kā rīkoties, rodas trauksme, kas atspoguļojas viņu uzvedībā. Tas tiešā veidā ietekmē ne tikai drošību klasē, bet arī psiholoģisko klimatu un attiecīgi pārējo skolēnu sekmes un motivāciju mācīties", atzīst Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntis Vasiļevskis.

Akcijas laikā skolēni un pedagogi anketas varēs aizpildīt gan drukātā formātā, gan elektroniski internetā. Tās pieejamas VISC mājas lapā www.visc.gov.lv, kā arī akcijas partneru mājas lapās.

„Ir dažādi iemesli, kāpēc bērni skolā un ārpus tās rīkojas nedroši. Kā viens no būtiskākajiem ir nezināšana, kā rīkoties dažādās situācijās. Un bērniem nav mazu jautājumu, jo precīza atbilde uz jebkuru jautājumu „Ko darīt, ja..." var pasargāt bērnu.

Piemēram, atbildes uz jautājumiem, kā rīkoties situācijās, kad bērns sastopas ar vardarbību; kā rīkoties, ja luksoforā deg sarkanā gaisma, bet autobuss tūlīt aizbrauks; ko darīt, ja klasesbiedrs gūst traumu, var noteikt gan skolēna, gan viņa vienaudžu veselību un pat dzīvību," stāsta drošības kompānijas GRIFS AG valdes loceklis Ainars Bundulis.

„Situācija, kad nedraud briesmas, stāvoklis, kad bērns jūtas pasargāts un ne no kā nebaidās - tas viss veido mums visiem tik nepieciešamo drošības sajūtu mājās, uz ielas un skolā. Drošība ir svarīga miera un labsajūtas radīšanai, un par to esam atbildīgi mēs visi.

Tāpēc If Apdrošināšana ar prieku atbalsta skolēnu un pedagogu aptaujas projektu „Ko darīt, ja...", jo, pirms pasargāt un izglītot mūsu bērnus, ir svarīgi zināt, kas pašiem bērniem liekas būtisks un svarīgs viņu labsajūtai skolā, kā arī uzzināt pedagogu vērtējumu tam, cik droša vai nedroša ir satiksmes drošība skolas apkārtnē," norāda If P&C Insurance AS valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

Akcijas laikā skolēni tiek lūgti uzdot jautājumus gan par drošības un veselības jautājumiem, gan sadzīvi, gan savstarpējām attiecībām skolā. Arī skolu pedagogi aicināti iesūtīt savus jautājumus gan par skolas vidi, gan par drošību un būtiskākajiem ceļu satiksmes negadījumu riskiem skolas apkārtnē un faktoriem, kuri viņu vērtējumā rada lielāko bīstamību satiksmes drošībai ap skolu.

Jautājumi tiks apkopoti un sistematizēti, lai sadarbībā ar Latvijas labākajiem ekspertiem drošības un veselības jautājumos tiktu sagatavots informatīvais materiāls skolām. Tāpēc īpaši tiek gaidīti arī pedagogu jautājumi, kas saistīti ar drošības un veselības jautājumiem klasē un skolā, lai materiālā varētu ietvert informāciju par tēmām, kas aktuālas skolotāju ikdienas darbā.

Izglītība