Ko izvēlas skolēni Smiltenē?

Sākas vasara. Izlaidumi nosvinēti un 12 . klašu skolēniem jādomā, kur mācīties tālāk. Viņu vietu skolās tagad ieņems citi - 10. klašu skolēni.

 

Ja pēc 9. klases beigšanas neesam izlēmuši, ar ko saistīt nākotni, iespējams apgūt vispārizglītojošās programmās, taču kādas iespējas ir tiem, kuri jau izlēmuši, ko darīt tālāk?

 

 

 Ko izvēlas skolēni? Smiltenes Centra vidusskolas un Smiltenes ģimnāzijas absolventu skaits vēl nav konkrēts, jo eksāmenu rezultāti būs zināmi tikai 7. jūlijā. Taču pagājušajā nedēļā izlaidumā ziedus saņēma 116 Smiltenes ģimnāzijas un 27 Smiltenes Centra vidusskolas beidzēji.

 

Pieteikšanās mācībām klātienē jau beigusies, un Smiltenes ģimnāzija, kā ierasts, uzņems apmēram 100 skolēnus.

 

Pagājušajā gadā ģimnāzijā bija iespēja mācīties matemātikas un dabaszinātņu programmā, datorgrafikas un biznesa ekonomikas programmā, kā arī ģeogrāfijas un mājas vides programmā. Smiltenes ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jautājumos Sandra Ozoliņa informē, ka aizvadītajos mācību gados pieprasīta bija ģeogrāfijas un mājas vides programma, taču šogad, nelielā pieprasījuma dēļ šo programmu neizdevās nokomplektēt.

 

 

S. Ozoliņa stāsta, ka šogad ģimnāzijā ir jauna mācību programma, kurā iespējams apgūt sociālās zinātnes, Eiropas lietas, kā arī sabiedriskās attiecības. Īpatnība šogad ir tāda, ka nācies izveidot divas matemātikas un dabaszinātņu klases, jo bijis ļoti liels pieprasījums tieši pēc šīs programmas. S. Ozoliņa ir par to patīkami pārsteigta par to, jo tas pierāda, ka jaunieši ir gatavi cīnīties, jo šī ir vissmagākā mācību programma.

 

Smiltenes ģimnāzijas absolvente Ieva Rozentāle mācījās klasē ar matemātikas un ekonomikas novirzienu. Viņa ir gandarīta par ģimnāzijā pavadītajiem gadiem. Nākotnē viņa vēlas mācīties sabiedriskās attiecības, tādēļ ir nedaudz sarūgtināta, ka Smiltenes ģimnāzijā šo programmu sāks mācīt tikai šogad.

 

 

Smiltenes Centra vidusskolā šogad pieteikušies daudz mācīties gribētāji, taču telpu trūkuma dēļ iespējams uzņemt tikai 28 skolēnus. Smiltenes Centra vidusskolas sekretāre Natālija Andersone atzīst, ka, iespējams, ja būtu vairāk telpu viņi varētu izveidot vairākas klases un uzņemt visus, kuri vēlas mācīties šajā skolā.

 

Gan Centra vidusskolā, gan ģimnāzijā pieteikušies arī skolēni no apkārtējajiem pagastiem. S. Ozoliņa informē, ka ģimnāzijā šogad iestājušies skolēni pat no Alūksnes rajona Zeltiņu un Litenes pagastiem. Tradicionāli ģimnāzijā mācīsies arī skolēni no Gulbenes rajona.

Izglītība