Kologrāfija ir veids, kā paust savu domu un pasaules izjūtu 1

Tirdzniecības centrā "Elvi" jauna Valkas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde, ko skolēni sagatavojuši grafikas nodarbībās pie pedagoģes Līvas Doršas.

 

"Ļoti saistoša ekspozīcija. Man šķiet, ka izstādītie darbi ir ar iekšējo noslēpumu," vērtē mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko. Izstādē redzami 3., 4. un 5. kursa audzēkņu darbi.

 

 

Šos darbus kologrāfijas tehnikā bija iespējams izveidot tikai pateicoties tam, ka mākslas skolā ir profesionālā spiede. "Uz biezā kartona salīmējam papīra gabaliņus, veidojot noteiktas kompozīcijas. Kad līme ir izžuvusi, kompozīciju noklāj ar krāsas kārtiņu. Tā aizķeras aiz veidojuma reljefa maliņām, un zem spiedes tā atstāj nospiedumu uz uzklātā papīra un darbs ir gatavs," skaidro skolotāja L. Doršas.

 

Formas pārklāj viena otru, tas ir tāpat kā mūsu ikdiena, notikumi, ko redzam miegā, kad zemapziņa ir kļuvusi aktīvāka un saliek visu, kā pati vēlas. Attēls rada vīzijas neraugoties, kad un kā tās radušās. Kologrāfija ir veids, kā paust savu domu un pasaules izjūtu. Attēla zīmējums ir it kā vienkāršs, taču tas skatītāju ievelk sevī.

Komentāri 1

Izglītība