Konkursā meklē dalībniekus X Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētkiem 3

Par tiesībām piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas notiks Rīgā no 6. līdz 11. jūlijam, sacenšas skolēnu kori. Trešdien Smiltenes ģimnāzijā žūrija vērtēja korus no Smiltenes, Strenču un Valkas novada.

Vairāk foto >>>> ŠEIT!

Tā bija konkursa otrā kārta, kurā uzstājās 12 kolektīvu, B grupas dalībnieki. Četri kori no Smiltenes novada un divi kori no Strenču novada saņēma pirmās pakāpes diplomu un jau nodrošinājuši sev vietu svētku dalībnieku vidū.

Žūrija sadala diplomus

Visaugstāko vērtējumu saņēma Smiltenes ģimnāzijas kora "Lido" studija (diriģente Valda Sedola, koncertmeistare Ilze Megne). Šim korim ir I pakāpes diploms un 46 punkti.

Kolektīvus vērtēja žūrijas komisijas priekšsēdētājs, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Jānis Erenštreits, svētku virsdiriģents, koru koncerta mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers, svētku virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns un Eduards Grāvītis un koru skates projektu vadītāja Rita Platpere.

Zēnu koru grupā konkursā dziedāja Strenču vidusskolas zēnu koris (diriģente Inese Niklaviča; iegūta I pakāpe un 42,67 punkti) un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas zēnu koris (Viola Krūmiņa; I pakāpe un 40 p.).

5.-9. klašu grupā savu dziedāt prasmi žūrijai atklāja seši kolektīvi: Smiltenes ģimnāzijas kora "Lido" studija (Valda Sedola; I pakāpe un 46 p.); Strenču vidusskolas koris (Inese Niklaviča; I pakāpe un 43,67 p.); Valkas novada sešu skolu apvienotais koris (Ināra Vītola, Aivars Trēziņš un Liene Skruode; II pakāpe un 39 p.); Palsmanes pamatskolas koris (Dace Purvlīce; II pakāpe un 36,33 p.); Smiltenes Centra vidusskolas koris (Solvita Krūmiņa; II pakāpe un 36,33 p.); Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 3.-6.klašu koris (Viola Krūmiņa; II pakāpe un 35,67 p.).

10.-12. klašu grupā konkursa otrajā kārtā dziedāja četri kolektīvi: Smiltenes ģimnāzijas jauktais koris "Lido" (Valda Sedola; I pakāpe un 45,33 p.); Smiltenes Profesionālās vidusskolas un Smiltenes Centra vidusskolas apvienotais jauktais koris (Baiba Zveja; I pakāpe un 40,33 p.); Smiltenes tehnikuma jauktais koris (Juris Lūsis; II pakāpe un 36 p.); Valkas ģimnāzijas jauktais koris (Aivars Trēziņš; II pakāpe un 35,33 p.).

Galvenais kritērijs - kvalitāte

"Mēs meklējam sadarbības partnerus, un galvenais kritērijs ir kvalitāte," par X Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku atlasi uzsver J. Erenštreits.

Smiltenes, Strenču un Valkas novada konkursa dalībnieku vidū virsdiriģents redz vairākas vadzvaigznes jeb līderus, kas ir labs paraugs citiem, kā vajag dziedāt.

It īpaši J. Erenštreits akcentē abu Smiltenes ģimnāzijas koru dziedāt prasmi un slavē arī Strenču vidusskolas kolektīvus. "Valdas Sedolas kori atšķiras ar kuplu, pilnskanīgu skanējumu, kas paņem jau ar pirmo dziesmu, un izceļas arī ar vitalitāti, ļoti lielu pārliecību un rūpīgu mājas darbu. Tas ir priekšnesums, kad koris stāv pāri visām tehniskām problēmām, un es varēju brīvi sēdēt, klausīties un baudīt mūziku. Ļoti labs pārsteigums man ir Strenču kori. Tas ir ļoti rūpīgs, simpātisks diriģentes Ineses Niklavičas mājas darbs," vērtē J. Erenštreits.

Virsdiriģenta simpātijas ieguvuši arī abi zēnu kori ar neviltoto sava muzikālā priekšnesuma atklāsmi un kolektīvi, kuros dzied Smiltenes profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi. Turklāt apvienotais Smiltenes Profesionālās vidusskolas puišu un Smiltenes Centra vidusskolas meiteņu koris pastāv tikai no šā mācību gada un I pakāpes diploms ir augsts sasniegums.

Tas, kuri Latvijas skolēnu kori nokļūs uz svētkiem Rīgā, kļūs zināms maija nogalē. Vismaz I pakāpes diplomandiem satraukums jau ir aiz muguras.

"Neteikšu, ka gatavošanās šiem svētkiem mums nāca viegli," atzīst "Lido" studijas un kora "Lido" diriģente Valda Sedola, "jo bērnu attieksme pret darbu paliek arvien knapāka. Es vienmēr ļoti cenšos ar mīļumu viņus vest uz šo lietu. Reizēm tas izdodas, bet reizēm arī mīļums nelīdz, taču vienmēr gribas to labāko."

Komentāri 3

zita

Prieks par Smiltenes dziedātājiem, bet uzslavas mazajiem Strenčiem. Malači gan dziedātāji, gan Inese un viņas palīgi.

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 20:17

līdzjūtēja

Slava Strenču un Palsmanes Inesei un Dacei, kas cīnījās ar"lielo, trekno. ar vienu pusi" Valkas novada kopkori. Kur novadā palikuši puiši, ka novada sešās skolās mācās tikai viens puisis.

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 20:21

Izglītība