Konkursa "Profs 2009" finālā Vidzemi pārstāvēs Cēsu profesionālās vidusskolas studenti

Konkursa "Profs 2009" finālā, kas Rīgā notiks 11.decembrī, Vidzemi pārstāvēs topošie namdari no Cēsu Profesionālās vidusskolas 4. kursa, aģentūru LETA informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā (LBAS).

 

Jau ziņots, ka Vidzemes reģiona pusfinālā piedalījās arī pārstāvji no Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas, Smiltenes tehnikuma 3.kurss, nākamie grāmatvedības speciālisti no Valmieras 36.arodvidusskolas 4.kursa un Ērgļu arodvidusskolas 4. kurss.

 

Pusfināla uzvarētāji finālā sacentīsies par titulu "Profs 2009", apliecinot savas zināšanas par darba tiesību, darba drošības un sociālā dialoga jautājumiem. Katrs finālā uzvarējušās klases audzēknis saņems "iPod Nano" atskaņotāju. Savukārt fināla dalībnieku pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu "Profs 2009" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.

 

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī rosināt izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi.

 

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, konkursu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Darba drošības un vides veselības institūts.

 

Jau ziņots, ka konkursa pirmajā kārtā piedalījās 2334 audzēkņi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm visā Latvijā.

Izglītība