Konkurss: Skolēni piedalās finālā

Šodien Latvijas kara muzejā notiek konkursa "Latvijas armijas komandieri" fināls. Konkursā, kas veltīts Latvijas armijas 90. gadadienai, skolēniem jāatbild uz 30 jautājumiem par Latvijas armijas veidošanos, Brīvības cīņām, apbalvojumiem un mūsdienu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

 

80 skolēnu no visas Latvijas, tostarp arī no Trikātas un Blomes pamatskolas, Smiltenes tehnikuma un Valkas ģimnāzijas, piedalījās konkursa 1. kārtā. Finālā par uzvaru cīnīsies Valkas ģimnāzijas 10. klases skolniece Ginta Kozlovska, Smiltenes tehnikuma audzēknes Velta Miķelsone, Lauma Seržante un Ginta Moroza un Blomes pamatskolas skolniece Ieva Sunete.

 

Finālistiem bija jāaizpilda darba lapas ar jautājumiem. Konkursa organizatore Ieva Kvāle atzīst, ka skolēniem nav nemaz tik spīdošas zināšanas par Latvijas vēsturi, labākas tās ir par mūsdienu armiju. Tas pierādījies konkursantu 1. kārtas atbildēs.

Svinīgajā noslēgumā balvas pasniegs konkursa patrons aizsardzības ministrs Imants Lieģis, NBS komandieris Juris Maklakovs, kā arī bijušie NBS komandieri - Gaidis Andrejs Zeibots, Raimonds Graube un Juris Dalbiņš.

Izglītība