Kopā ar baltajiem lāčiem

Valkas ģimnāzijas 7. klases skolēni piedalījās Vides ministrijas un fonda "Par sakoptu Latviju" organizētajā eseju konkursā "Ja es būtu vides ministrs...". Viens no diviem uzvarētājiem - Emīls Pauders - nesen atgriezās no Norvēģijas.

 

Norvēģijas Karalistes Neatkarības dienā, ģimnāzijas 7. klases audzēknim E. Pauders bija aicināts uz pieņemšanu mazajā ģildē Rīgā. Diplomu un godalgas Emīlam pasniedza Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Nils Olavs Stava un Latvijas vides ministrs Laimonis Vējonis.

 

Galvenā balvā - ceļojums uz Polārajiem apgabaliem Norvēģijā, lai aplūkotu baltos lāčus pētniecības institūtā Tromso. Norvēģijā puisis pavadīja piecas dienas. "Brauciens bija lieliski organizēts. Jo īpaši iespaidīgi bija ceļojuma laikā redzētie kalni un, protams, arī Polārais institūts," "Ziemeļlatvijai" stāsta puisis.

 

 

 Viņš ir pārliecināts, ka arī turpmāk piedalīsies līdzīgos konkursos, jo iznākums noteikti ir tā vērts.Informāciju par šo konkursu skolai piedāvāja Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centra speciāliste Inga Alksne.

 

 

 "Tā nu mēs, 7. klase, nolēmām, ka jāpiedalās. Ziedojām atsevišķas priekšmeta stundas, vienu audzināšanas stundu, skolēni nopietni strādāja mājās, un līdz noteiktam laikam esejas vairāku lappušu apmērā bija jānosūta uz manu e-pastu," atceras pedagoģe Andriga Lozda.Konkursam drīkstēja sūtīt tikai piecus darbus, tāpēc bijis ļoti grūti izvērtēt, kurš ir labāks un atbilstošāks un kurš ne. Skolotāja uzskata, ka jaunieši bija centušies un visnotaļ nopietni strādājuši.Šoreiz paveicās Emīlam.

 

Braucienā uz Norvēģiju piedalījās tikai trīs cilvēki: 1. vietas ieguvēja Talsu Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Ieva Krotova, viņas skolotāja Anita Bērziņa un Emīls.

Izglītība