Kristīgajā bērnudārzā Valkā cītīgi gatavojas Ziemassvētkiem 6

Valkas kristīgajā pirmsskolas izglītības iestādē "Gaismiņa" šajās dienās valda priecīgs satraukums.

Tā iemeslu dažos vārdos raksturo Valkas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Anna Dreimane: "Bērni gatavojas Ziemassvētkiem." Par to liecina arī krāsaina afiša uz ģērbtuves durvīm, lai to uzreiz pamanītu vecāki, atnākot pēc mazajiem.

Uz plaukta krājas balti eņģelīšiBaltu sniegpārslu ieskauts uzraksts aicina: "Mīļie vecāki! Ielūdzam jūs uz Ziemassvētku ieskaņas pasākumu 23. decembrī pulksten 16.30 baznīcā ar turpinājumu "Gaismiņas" telpās."

Rotaļu telpā mazie cenšas no visas sirds, lai iepriecinātu vecākus. Bērnudārza audzēkņi veido rotājumus. To, ka šis darbs ilgst jau labu laiku, apliecina daudzie izgatavotie papīra eņģelīši, kas novietoti garā rindā uz plaukta pie bērnu lūgšanu stūrīša. Auklīte Sandra Krastiņa stāsta, ka mazie mācās arī dziesmiņas, dzejolīšus un rotaļas.

No visa apgūtā tiks veidota programma svētku koncertam.Pašlaik bērnudārzu apmeklē apmēram 20 bērnu. Tā kā manas ierašanās laikā iestādes vadītāja Ilva Kazaka atrodas sanāksmē, sīkāk par Valkas novadā vienīgā kristīgā bērnudārza ikdienu pastāsta A. Dreimane.

Draudzes priekšniece pastāsta, ka šajā bērnudārzā atšķirībā no citām pirmsskolas izglītības iestādēm lielāka uzmanība ir pievērsta bērnu iepazīstināšanai ar Dieva Vārdu.

Tādēļ arī rotaļu istabā ir iekārtots lūgšanu stūrītis ar krustu un tā pakājē attēlotu Jēzus piedzimšanas ainu, lai mazie pastāvīgi atcerētos Dieva klātbūtni savā dzīvē. "Mācību klase mums ir otrajā stāvā, kas mums ir draudzes augšistaba, jo arī Jēzus ar mācekļiem tikās augšistabā. Tur arī gatavojamies skolai," saka A. Dreimane.

Bērni ir vistuvāk DievamViņa uzskata, ka bērni ļoti labi uztver un saprot Dieva Vārdu. Protams, viņiem to skolotāja Aiga Dālberga izskaidro daudz vienkāršākā un saprotamākā valodā. Tādā mazajiem izstāsta visus Bībeles stāstus. "Bērni saprot, ka viņiem saka - viss dabā veidotais ir Dieva darbs.

Par to liecina arī tas, ka mūsu iestādes dārzā nav nolauzts neviens zieds vai izmīdīta kāda puķu dobīte. Tas ir dabiski, ka bērni ātri uztver Dievu, jo viņi jau arī Tam Kungam ir vistuvāk. Mēs pirms katras ēdienreizes noskaitām lūgšanu, un mazajiem tas šķiet gluži pašsaprotami. Tagad, pirms Ziemassvētkiem, mēs viņiem vairāk stāstām par Kristus piedzimšanu un skaidrojam, ka cilvēkam vislielākā dāvana ir Kristus. Viss pārējais ir otršķirīgs," apliecina A. Dreimane.

Gandrīz ik nedēļu audzēkņi apmeklē arī baznīcu un jau labi zina, kas ir altāris un ko dara dievkalpojumos. A. Dreimane uzskata, ka Dieva Vārda uzzināšanai agrā bērnībā ir liela nozīme. Vēlāk kristīgā morāle jau ir labi saprotama un tā kļūst par jaunieša ikdienas sastāvdaļu. Paši bērni apliecina, ka Ziemassvētkus gaida, jo tad ir piedzimis Jēzus, kas ir Kristus.

"Gaidām arī tādēļ, ka tad nāks rūķis ar dāvanām, bet nepaklausīgajiem atnesīs žagarus. Mums tos nevajadzēs, jo zinām, ka Jēzum nepatīk dusmas, bet patīk mīlestība," saka mazā Kristīne un viņai piebalso Adrians, Liene un Gerda. Mazo pārliecība liecina, ka mīlestība dzīvē nezudīs arī nākotnē.

Komentāri 6

hmmm

Uzspodrināts rakstiņš..... jo , zinu, ka bērni uz baznīcu neiet..... šis gads ir savādāks par citiem, varam par to runāt, bet īsteni nedzīvojam tajā. visi lasa un domā, jā, ka tur viss notiek, bet nenotiek.... vārdi, tukši vārdi!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 10:25

@

Pilnīgi piekrītu, zinot kas notiek draudzes mājā, žēl, ka tā izmanto bērnudārzu, lai spodrinātu savus darbus, bet reāli vairs nav tā kā agrāk bija... audzinātājas cenšas, bet nav jau pa prātam ... jo vienam cilvēkam "iet ciet" un neviens neko nespēj padarīt, vai negrib..kamēr tā būs nekas nemainīsies!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 11:34

Un maksa par bērnudārzu arī nav tā kristīgākā. Nesaprotu, kā tie vecāki spēj to apmaksāt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 20:48

Daddy

To Jā:
Kā lai bērnudārzs pastāv, ja pašvaldība atbalsta algu tikai vienai audzinātājai, pārējiem darbiniekiem + ēdināšana + citas uzturēšanas izmaksās jāsedz no vecāku iemaksām, ņemot to vērā domāju, ka nav tā maksa nemaz tik liela!

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 10:44

abc

Daddy attopies, kā nav liela?laikam daudz pats saņem...

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 16:48

nono

to Jā un abc

vēlies iet privātā bērnudārzā-maksā! nezinu kāda ir šajā b/d mēneša maksa,bet varu derēt ,ka tā ir3x mazāka kā Rīgā jebkurā b/d.

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 21:16

Izglītība