Labākajiem skolēniem uzdāvina bezmaksas ekskursiju uz Helsinkiem

Interesantākais, - neplānotā aizkavēšanās Helsinkos, bet kopumā viss bija forši! Tā apvaicātie mācībās labākie Smiltenes ģimnāzisti vērtē skolas dāvanu - vienas dienas bezmaksas ekskursiju uz Somijas galvaspilsētu un tur populāro zinātnes centru "Heureka".

 

Šādi - ar izklaidējošu un izglītojošu ekskursiju uz ārzemēm - Smiltenes ģimnāzija pirmo reizi pateicās audzēkņiem par ļoti labu mācību darbu.

 

"Tā ir balva ģimnāzijas skolēniem par sasniegumiem dažādās olimpiādēs un konkursos šajā mācību gadā rajona, novada un Latvijas mērogā," saka skolēnus braucienā pavadošā ģeogrāfijas skolotāja Rita Rozīte. Viņa uzsver, ka ekskursijai bija konkrēts mērķis - zinātnes centrā "Heureka" parādīt, kā zinības var apgūt ne tikai no grāmatām, bet arī darbojoties praktiski.

 

Finansējumu ģimnāzija ieguva, pateicoties ziedojumam no savulaik ASV dzīvojošās Smiltenes ģimnāzijas absolventes Irēnes Pelcis mantojuma.

 

Pirmdien uz Helsinkiem aizbrauca 42 ģimnāzijas labākie skolēni. Uz sarunu ar "Ziemeļlatviju" atnākušie - Lauma Kārkliņa, Dace Jansone, Edgars Haks, Jānis Namnieks un Jānis Pommers - par šādu dāvanu priecājas. Skolēni piekrīt, ka tā ir stimuls labi mācīties un piedalīties olimpiādēs un konkursos. Līdzīgu balvu viņi labprāt saņemtu arī nākamajā mācību gadā.

 

Par vēlamo ekskursijas maršrutu skolēni nosauc Norvēģijas galvaspilsētu Oslo. "Tas nav dārgi. Tagad "Ryanair" ir izdevīgs piedāvājums. Tikai biļetes laikus jārezervē," uz iebildumu, ka ceļojums uz Oslo skolai izmaksātu dārgi, atbild Edgars.

 

Lauma un Inese nožēlo, ka bijusi tikai stunda brīva laika, lai izstaigātu zinātnes centru, jo ko apkskatīt tajā ir daudz. Ļoti patikusi arī Planetārijā redzētā filma.

 

"Lielākais piedzīvojums bija tad, kad mūsu autobuss atpakaļceļā nokavēja prāmi, un bija jābrauc ar citu. Mums bija brīvais laiks. Varējām pastaigāt pa Helsinkiem," stāsta skolēni. Smiltenē viņi ieradās pēc pulksten četriem naktī. Daudzi tik un tā no rīta devās uz skolu, jo pirmajās stundās bija jāraksta kontroldarbi. Bija arī tādi ceļotāji, kuri aizmirsa uzlikt modinātājpulksteni un pamodās tikai trijos dienā.

 

"Tā ir ļoti laba ideja, kā godalgot skolēnus ar izciliem un ļoti labiem rezultātiem mācībās," Smiltenes kolēģu praksi vērtē Variņu pamatskolas direktore Agita Birkenšteina.

 

Ne visas skolas var atļauties finansēt šādu ekskursiju. Taču ir arī citas iespējas. Piemēram, Variņu pamatskolas viena klase pērn veiksmīgi startēja projektā un ieguva naudas prēmiju ceļojumam uz Stokholmu.

Izglītība