Lai bērni internetā būtu drošībā

Lai bibliotekāri iegūtu informāciju par to, ar kādiem riskiem ir iespējams saskarties internetā un kā nodrošināt, lai bērni un jaunieši to lietotu drošāk, Latvijas Interneta asociācija projekta "Net-Safe Latvia" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru otrdien tur organizē apmācības bibliotekāriem - multiplikatoriem "Droša interneta lietošana un bērnu drošība internetā".

 

Tajās piedalījās pārstāvji no 36 bibliotēkām, tostarp arī no Jaunklidža, Jērcēnu un Plāņu pagasta un Sedas, Strenču, Smiltenes un Valkas pilsētas bibliotēkas.

"Lai mazinātu interneta lietošanas riskus, mācību dalībnieki par iegūtajām zināšanām informēs citus sava novada kolēģus," informē projekta vadītāja Maija Katkovska. Viņa cer, ka apmācītie bibliotekāri palīdzēs bērniem izvairīties no iespējamā kaitējuma viņu psihei un citiem riskiem, sērfojot internetā.

"Net-Safe Latvia" ir sociāls projekts, kuru īsteno Latvijas Interneta asociācija ar partneri - Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, veicot sabiedrības informēšanas un izglītošanas darbu par apdraudējumiem internetā, nodrošinot tīmekļa vietnē www.drossinternets.lv iespēju ziņot par pārkāpumiem internetā.

Izglītība