Latviešiem jāiztaisno mugura 1

"Mums, Latvijas iedzīvotājiem, beidzot ir jāiztaisno mugura, jāskatās taisni uz priekšu un jābūt lēnprātīgākiem svarīgu lēmumu pieņemšanā," aicina Valkas ģimnāzijas simbola - "Sudraba poga" saņēmēja Daina Pētersone.

Jau piekto gadu pēc kārtas Valkas ģimnāzijā dienu pirms nozīmīgajiem valsts svētkiem - Latvijas dzimšanas dienas - svinīgās līnijas laikā par labākajiem eksāmenu rezultātiem aizvadītā mācību gada absolventam pasniedz īpašu apbalvojumu - "Sudraba pogu". Šoreiz to saņēma Daina Pētersone.

"Ziemeļlatvija" jau ir rakstījusi par jaunietes nozīmīgākajiem mācību sasniegumiem - viņa pērn valsts nozīmes bioloģijas olimpiādē izcīnīja 3. vietu. Par to viņa joprojām ir pateicīga skolotājai Vitālijai Voliņai. Daina savu nākotni nolēmusi saistīt ar medicīnu, tāpēc viņa ir iestājusies Rīgas Stradiņa universitātē.

Daina stāsta, ka studijās viņai noder ģimnāzijā iegūtā prasme mācīties un būt atbildīgai par savu darbu. Medicīnas studente piekrīt, lai kļūtu par labu ārstu, ir ļoti daudz jāmācās. To, kādā medicīnas specialitātē viņa specializēsies, Daina vēl nav izlēmusi, jo lēmuma pieņemšanai vēl pietiek laika. Daina ir no tām studentēm, kura pēc pirmās sesijas nokārtošanas (vidējā eksāmenos iegūtā atzīme - gandrīz 9 balles) ir ieguvusi universitātes stipendiju, bet pirms studijām viņa saņēma Vītolu stipendiju.

Ģimnāzijas absolventei balvu pasniedza arī Valkas ģimnāzijas absolvente un operas soliste Silga Tīruma. Tas bija liels pārsteigums ne vien balvas saņēmējai, bet arī visiem klātesošajiem, jo Silga nodziedāja veltījumu Latvijai.

Svinīgās līnijas laikā Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu saņēma informātikas skolotāja Inta Krieviņa. Savukārt akcijas "Mēs sakām paldies" ietvaros nominācijā "Cilvēks skolā" - skolēni visvairāk anketās bija pieminējuši sporta skolotāju Andri Daini. Saņemot apbalvojumu, viņš apsolīja daudz ko savā dzīvē pārdomāt. Šoreiz nominācijā "Cilvēks pilsētā" uzvaras laurus plūca Valkas novada bērnu un jauniešu centra speciāliste un jauniešu domes aktīviste, bijusī ģimnāzijas audzēkne Romina Meļņika. Sumināšanas brīdī Romina neiztika bez aizkustinājuma asarām sakot - ja viņai galvā būtu cepure, to noņemtu visu skolēnu priekšā.

Svētku rīts Valkas pamatskolā iesākās pavisam neierasti, jo pirmo stundu klasēs vadīja nevis pierastie skolotāji, bet novadā pazīstami cilvēki. Pirms stundas topošie pedagogi apmainījās ar pedagoģijas knifiem, kā varētu novadīt stundu par Latviju. Dažs, piemēram, Līga Pandalone, bija tik nobijusies, ka bija jāmierina. Savukārt Mārīte Magone bija paņēmusi līdzi parādīšanai Trīszvaigžņu ordeni un Barikāžu piemiņas zīmi. Pārliecinātas par savām pedagoģijas spējām bija novada amatpersonas - Kārlis Albergs, Viesturs Zariņš, Ernests Lībietis, Guntis Bašķis, Laila Ozoliņa, Dzintra Auzāne, Māra Zeltiņa, Ligita Vehi, Ligita Drubiņa un citi.

Pēc stundas visi atzina, ka nemaz nav bijis tik grūti komunicēt ar bērniem, ko viņiem interesējuši stāsti par savu Latviju.

Komentāri 1

vasilits

Demagogs 22.11.2010. 12:55:58 Согласен с Вами. Весь народ Латвии стоит в позе прачки. Правящие понабрали кредитов и кричат,что они спасли страну,маразм. Скоро отдавать долги. Чем отдавать будем? Маразм полнейший.

pirms 10 gadiem, 2010.11.22 14:04

Izglītība