Latvijā galvas rēķinos spēcīgāko vidū 2

Ar labiem un pat pārsteidzošiem rezultātiem no Latvijas galvas rēķinu turnīra "Rēķini galvā" Rīgā mājup atbraukuši Smiltenes skolu skolēni. Vairāki iekļuvuši labāko trijniekā, taču lielāko pārsteigumu sagādāja Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas 1.b klases skolnieka Kristera Stūra sniegums.

Tie, kuri izmanto e-apmācību platformu "Miksike", zina, ka tā ir lieliska iespēja interesanti trenēties saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā un dalīšanā. Ik gadu Latvijā tiešsaistes formātā vairākos posmos norisinās galvas rēķinu turnīrs, bet tikai labākajiem katrā vecuma grupā tiek dota iespēja sacensties finālsacensībās Rīgā.

Tradicionāli, kuplā skaitā uz Rīgu devās Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas skolēni. Finālā sevi apliecināja arī Smiltenes ģimnāzijas skolēni un Anita Kozlovska no Valkas.Trīs pakalnu sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Vita Leite stāsta, ka finālsacensības notika pieccīņā - saskaitīšana, atņemšana, reizināšana, dalīšana, tukšo ailīšu aizpildīšana un salīdzināšana. "Visas disciplīnas, kuras matemātikā var izpildīt rēķinot galvā. Vecāko klašu skolēniem arī ar daļskaitļiem," piebilst V. Leite.

1. - 3. klašu grupā Latvijā 4. vietā Kristīne Būce, 7. Estere Elizabete Ponciusa, 10. Elizabete Mežiele (visas no Trīs pakalnu sākumskolas 3. klasēm, bet 11. vietā 1. klases skolnieks Kristers Stūris. Jāpiebilst, ka pirmklasnieks šajā vecuma grupā bija visjaunākais dalībnieks, jo pārējie padsmit konkurenti ir 3. klašu skolēni.

Viņš ir arī vienīgais pirmklasnieks, kuram Latvijā galvas rēķinu finālā izdevies iekļūt labāko 14. "Kristeram ir ļoti liels potenciāls. Katru gadu starptautiskajās sacensībās ārpus konkurences sacenšas labākie valstu pirmklasnieki. Pirmo reizi Latviju tajās pārstāvēs smiltenietis. Šajā gadā Kristers Stūris startē ar ļoti labiem rezultātiem un ir apsteidzis daudzus otrklasniekus un trešklasniekus," slavē direktores vietniece.

Puisēns par sasniegto vien priecājas un saka: "Skolā, kad visi bērni aizgāja uz māju, mēs ar audzinātāju un Aināru trenējāmies galvas rēķinos pusstundu vai stundu. Kad pirmo reizi pamēģināju, tad jau izdevās. Rēķināt galvā jau iemācījos bērnudārzā. Tur nebija dators, bet lapas un tāfele. Piemēram, uz tāfeles rakstīts pieci plus divi un, tad audzinātāja teica, lai pie pieci pieskaita vienu un tad ir seši, plus vēl viens, tad ir septiņi," aizrautīgi stāsta Kristers.

4. - 6. klašu grupā uzvarēja Rainers Hermanovskis, 2. Jānis Mežiels, 3. Kārlis Rille, 5. Tomass Ozols, 6. Kristaps Kuprišs, 9. Ričards Rullis, 10. Beāte Velpe, 11. Artūrs Žēbins, 12. Artis Vasilis (visi no sākumskolas).

7. - 12. klašu jauniešu konkurencē ļoti labi galvas rēķini padevās Smiltenes ģimnāzijas 11. klases skolniekam Robertam Jakovičam, kurš izcīnīja 2. vieta, bet meiteņu konkurencē Guntrai Pakulei - 4. vieta. Jāpiebilst, ka meiteņu konkurencē 3. vietu ieguva smilteniete Anete Briede, kura mācās Valmieras ģimnāzijas 11. klasē. Savukārt pieaugušo konkurencē sievietēm 3. vietā Anita Kozlovska, kura pārstāv Valkas ģimnāziju.

Jāpiebilst, ka labākos finālistus 28. aprīlī gaida sīva konkurence, jo starptautiskajās "Rēķini galvā" sacensībās Lietuvā Rokiškos piedalīsies labākie rēķinātāji no Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas.

Komentāri 2

tētis

Un Smiltenes centra vidusskola tāda neaktīva, ka kauns paliek. Vedīšu savu bērnu mācīties uz Trīs pakalniem.

pirms 9 gadiem, 2012.04.05 09:53

Izglītība