Latvijas bīstamie ceļi un ministru dienesta mašīnas 1

2009.gada 3.oktobra ap 8-iem rītā uz slidena ceļa Rīga - Sigulda, pie „Sēnītes" (Garkalne) uz viadukta gandrīz vai vienā un tajā pašā laikā divas pretējā virzienā braucošas automašīnas pēkšņi saslīd un nogāžas no ceļa. Viegla zilā krāsā auto brauca Siguldas virzienā un pēc aculiecinieku stāstītā tajā cieta 3 cilvēki, kuri nogādāti slimnīcā. Savukārt sudrabota apvidus automašīna "Mitsubishi Pajero"ar piekabi brauca Rīgas virzienā un tā vadītājs gāja bojā notikuma vietā.

 

Diemžēl valdībai un amatpersonām vairāk rūp dārgās dienesta automašīnas, bet ne tautas veselība un drošība uz Latvijas ceļiem. Ja autoceļi tiktu aprīkoti ar atbilstošām ierīcēm, kas savlaicīgi informē par temperatūras izmaiņām uz brauktuves seguma, it sevišķi bīstamās vietās, kādi ir tilti un viadukti, iespējams, ka šāda traģēdija nenotiktu.

 

 

Diemžēl ministriem un amatpersonām svarīgāk ir braukt mājās no darba bez maksas ar dārgo dienesta mašīnu, nekā uzlabot drošības stāvokli uz Latvijas ceļiem.

 

 

Neatkarīgā policistu arodbiedrība ne reizi vien norādīja, ka ik gadu valsts pārvaldē dienesta transporta izmantošanai tiek tērēts 450-500 miljonu latu. To skaitā 45-50 miljonu latu (10%) tiek iztērēts, izmantojot dienesta mašīnas personīgai braukšanai privātajās lietās, par to nemaksājot ne santīma.

 

 

Rezultātā valsts budžetam tiek nodarīti milzīgi zaudējumi, jo netiek arī maksāti nodokļi. Vien ministriju centrālais aparāts patērē dienesta transportam ap 50 miljoniem latu gadā.

Komentāri 1

Andis

Šī amatpersonu patvaļa vienreiz ir jāizbeidz! Lai tik maksā tāpat kā citi.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 09:24

Izglītība