Latvijas mēroga konkursā Smiltenes mūzikas skolas koris iegūst zeltu, ansamblis - sudrabu 3

Smiltenes mūzikas skolas vecāko klašu koris (diriģentes Baiba Zveja un Valda Sedola) šomēnes uzvarēja Jāzepa Vītola I Latvijas mūzikas skolu koru un ansambļu konkursā B grupā. Šajā grupā sacentās 16 kori bez starptautisko konkursu pieredzes.

 

Savukārt Smiltenes mūzikas skolas kora klašu ansamblis (vadītāja Baiba Zveja) ieguva otro vietu ansambļu kategorijā, kur uz uzvaru pretendēja 11 kolektīvi.

 

Abas godalgotās vietas ir Smiltenes mūzikas skolas pedagogu darba un audzēkņu dziedāt prasmes augsts novērtējums. Tagad jau piemirsies sākotnējais uztraukums, kad smilteniešu koris un ansamblis gandrīz netika uz konkursu, jo bija problēmas ar finansējumu autobusa īrei.

 

Braucot uz konkursu, smiltenieši uz uzvaru necerēja. Abas kora izvēles dziesmas bija diezgan sarežģītas, kas prasīja zināmu meistarību, it īpaši daudzbalsīgā latviešu tautas dziesma Andra Kontauta apdarē "Saules meita sagšas raksta".

 

 

"Pirmā vieta koru grupā mūs gandarī, bet reizē arī pārsteidz, jo paši padarīto vērtējam diezgan kritiski," atzīst diriģente Baiba Zveja.

 

Koristi priecājas par uzvaru, kas devusi stimulu arī turpmāk cītīgi apgūt kora mākslu. "Kad sauca vietas, pirmās bija pateicības. Tad bija bronza, un arī tur mēs nebijām. Tad sudrabs, un mūsu atkal nav. Vai esam aizmirsti? Kad nosauca, ka mums ir zelts, bijām ļoti priecīgi," iespaidos dalās Inese Vasiļjeva. Viņa dzied gan Smiltenes mūzikas skolas korī, gan ansamblī.

 

Konkursā mūzikas skolu ansambļu kategorijā konkurence bija spēcīgāka, jo netika noteikts vecuma ierobežojums un daži ansambļi savās rindās iekļāva skolu absolventus, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentus. Tāpēc Smiltenes mūzikas skolas ansambļa iegūto otro vietu B. Zveja atzīst par ļoti augstu sasniegumu.

 

Pavisam konkursā par skanīgākā kora vai ansambļa titulu sacentās vairāk nekā 70 kolektīvu no Latvijas pilsētām un pagastiem.

 

Konkursā dziedāja arī Strenču mūzikas skolas koris (diriģente Inese Niklaviča). Kolektīvs startēja prestižajā A grupā, kurā dzied kolektīvi ar starptautisku pieredzi, un saņēma pateicību. "Mērķis bija nepalikt pēdējiem. Bijām pa vidu un esam ļoti gandarīti par rezultātu," saka Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule.

 

Konkursam gatavojās arī J. Cimzes Valkas mūzikas skolas koris (diriģente Tatjana Tīruma). Diemžēl daudzu koristu slimības dēļ šis pasākums kolektīvam gāja secen.

 

Turpmāk J. Vītola Latvijas mūzikas skolu koru un ansambļu konkursu iecerēts organizēt ik pēc diviem gadiem.

 

Iepriekšējais līdzīga veida pasākums Latvijā notika 1998. gadā. Par tradīcijas atjaunošanu tika aptaujātas visas Latvijā esošās mūzikas skolas un koru diriģenti, un ideja ieguva lielu ieinteresētību un atsaucību.

 

Šogad konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija arī kordiriģenti un Mūzikas akadēmijas pasniedzēji Arvīds Platpers, Romāns Vanags, Aira Birziņa, Irēna Nelsone, Laima Lasmane.

 

Konkursa lielo balvu - ceļazīmi uz prestižu konkursu Spānijā, kur notiks starptautiskais bērnu koru konkurss, ieguva Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas meiteņu koris.

Komentāri 3

Dz. C.

Malači, malači! Apsveicu Baibu Zveju un Valdu Sedolu! Mēs lepojamies ar šīm abām dāmām - ļoti!
Veiksmi!

pirms 12 gadiem, 2009.03.14 08:33

absolvente

Apsveicu!
Baiba zveja vispar ir briniskigs cilveks - vina prot atrast talaktu ari bernos, kuros citi to nesaskata. Ar milzigu pacietibu un milestibu vina izkopj mazos talantus. Ar prieku atceros B. Zvejas nodarbibas un domaju, ka savu meitu sutisu pie vinas apgut dziedasanu.

pirms 12 gadiem, 2009.03.14 12:05

Izglītība