Latvijas Universitāte gatavojas Jauno studentu svētkiem „Aristotelis

Jau 44. gadu pulcēties uz pirmo lekciju 5. septembrī plkst. 18:00 Doma laukumā jaunos studentus aicina Latvijas Universitātes (LU) saime, LU Studentu padome un pats Aristotelis.

Aristoteļa svētki ir LU ilggadējā tradīcija, kuras pamatā ir studentiskās kopības sajūta, patriotisms un prieks par jaunas dzīves sākšanos. Pulcēšanās Doma laukumā ir jauno studentu iespēja kopīgi uzsākt jauno studiju gadu, iepazīties ar saviem studiju biedriem un universitātes vadību.

Pasākuma norises pirmajā daļā sveikt jaunos studentus aicināti LU rektors, profesors Mārcis Auziņš, Latvijas valsts prezidents Valdis Zatlers, Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Rīgas mērs Nils Ušakovs, Rīgas domes amatpersonas, LU fakultāšu dekāni, pirmkursnieku pārstāvji, kā arī pats Aristotelis. Aristoteļa svētki visspēcīgākajās tradīcijās jaunajiem studentiem ir pirmā iespēja pieteikt sevi kā savai fakultātei piederīgo, rotājoties ar tās atribūtiku, godā ceļot fakultātes karogu un slavu, kā arī sacenšoties ar citām fakultātēm par studentiskākās saimes titulu.

Pasākuma ietvaros prezentācijas sniegs prezidējošās studentu korporācijas „Spīdola" un „Fraternitas Cursica", Universitātes radošie kolektīvi, pūtēju orķestris, izdarībām noslēdzoties ar lāpu gājienu pa Vecrīgas ielām no Doma laukuma līdz Alma Mater - Latvijas Universitātes galvenajai ēkai Raiņa bulvārī 19.

Tur studentus priecēs Latvijā populārākie mūziķi trīs muzikālajās skatuvēs - uz galvenās OPEN skatuves uzstāsies „Dzelzs Vilks", „Pievedēja Piedzīvojumi", „Jenny May", „Cacophonics", „Sunday Jam Toast", LU jauno mūzikas grupu konkursa uzvarētāji „Ēnu Kaleidoskops". Ar miera mūziku priecēs Levīti, Kārlis Kazāks, Anete Kotoviča, savukārt deju grīdu piepildīs DJ Arno, DJ Space Contour, DJ Sairam un daudzi citi. Muzikālā atmosfērā norisināsies atraktīvi konkursi un citas aktivitātes, ar kuru palīdzību jaunie studenti tiks ievadīti lielajā studiju dzīvē.

Izglītība