Launkalnē angļu valodu mācās jau pirmsskolas vecumā 5

Pirmsskolas izglītības sagatavošanas grupiņā, kas atvērta Launkalnes pamatskolā, sešus gadus vecie bērni angļu valodā šonedēļ mācās Ziemassvētku dziesmas svētku koncertam.

Kad jaunajā mācību gadā Latvijas skolās angļu valodu sāks mācīt no 1. klases, mazie launkalnieši nebūs nekādi iesācēji. Viņi jau tagad prot angļu valodā skaitīt līdz 10, izstāstīt, kā katru sauc, pavaicāt, kāds draugam šodien noskaņojums.

Mācās rotaļu veidāSvešvalodas nodarbības Launkalnes pirmsskolas izglītības vecākajā grupā "Mārītes" notiek divas reizes nedēļā. Tā ir skolotāju ideja, ko atbalsta bērnu vecāki.

Obligātajās nodarbībās bērnudārzos tāda lieta nav paredzēta. "Taču, jo ātrāk bērns mācās svešvalodu, jo labāk to apgūst, un skolā viņam ir vieglāk uztver mācību vielu," secina Launkalnes pamatskolas angļu valodas skolotāja Ramona Moisejeva. Viņai arī radās ideja piedāvāt pirmsskolas vecuma bērniem angļu valodas nodarbības jau bērnudārzā. Svešie vārdiņi bērniem tiek mācīti rotaļājoties, dziedot, zīmējot un krāsojot un ar citiem atraktīviem paņēmieniem.

Launkalnes bērnudārzniekiem tas patīk. Skolotāja viņus slavē par labajām sekmēm. Vislabāk veicas Eduardam Svīķim. Sešus gadus vecais zēns jau runā angliski garākos teikumos un palīdz citiem grupas biedriem, kuriem vēl tik labi nesokas.

Eduards mājās televīzijā skatās multfilmas angļu valodā. "Dažreiz sanāk angliski runāt, piemēram, mājās, ar mammu un tēti," stāsta zēns.

Jāpanāk vecāku piekrišanaArī "Mārīšu" skolotāja Baiba Kvelde atbalsta, ja svešvalodu bērni sāk mācīties jau pirmsskolas vecumā. Tādēļ viņa arī uzaicināja kolēģi Ramonu vadīt nodarbības "Mārīšu" audzēkņiem.

"Arī mans dēls mācījās angļu valodu jau dārziņā un mācīto līdz 3. klasei nebija aizmirsis," stāsta B. Kvelde. Pagaidām angļu valodu skolās sāk mācīt no 3. klases.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājam Tālim Jaunzemim nav informācijas, cik bērnudārzos vēl māca angļu valodu. Viņš skaidro, ka tā ir brīvprātīga lieta, ko var darīt, ja notikusi vienošanās ar audzēkņu vecākiem. "Tā ir laba lieta, taču svarīgi, lai mācību process notiktu bērniem pieņemamā veidā. Galvenais, lai svešvalodu iemācītu pareizi, ar pareizu izrunu, citādi skolā būs jāpārmāca un bērnam radīsies nepatīkamas emocijas," saka T. Jaunzemis.

Angļu valodas pulciņš darbojās arī Smiltenes bērnudārzā "Pīlādzītis", taču pašlaik nodarbības nenotiek, jo skolotāja devusies dekrēta atvaļinājumā, stāsta "Pīlādzīša" vadītāja Santa Rudzīte.

Komentāri 5

X

Un cita skolotāja šim mērķim nav paredzēta? Tagad 2-us gadus šīs iespējas nebūs?

pirms 10 gadiem, 2010.12.10 09:10

safe

Ļoti žēl, ka "Pīlādzītī"nodarbības nenotiek. Tiešām varēja uzaicināt citu pedagogu, kas bērniem mācītu angļu valodu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.10 09:32

suflē

Ko tad tikai no pirmskolas, tūlīt kā nāk bērniņš pasaulē, tā vajag angļu valodu mācīt, tāpēc jau tik labi pēdējā laikā protam savu dzimto.
Viss pasaulē notiek pa spirāli. Nesen no 2. kl. visi mācījāmies krievu, nu angļu valodu jau zīdaiņa vecumā. Kad bērnam sāksies bērnība? 20 gados? - droši, jo kaut kad jau tas posms būs jāizdzīvo. Daba nemīl ar dabu nesaskaņotu rīcību.

pirms 10 gadiem, 2010.12.10 16:10

Mamma

Nevajag pārspīlēt! Visiem labi zināms, ka bērni bērnībā ļoti labi apgūst valodu. Un ja ir saistošas un interesantas rotaļnodarbības, kurās, spēles veidā 5un 6gadus veci bērniņi iemācas kādu vārdu vai frāzi angļu valodā, tas tikai ir apsveicami! Un nav jau spiesta lieta, tā ir katra brīva izvēle sūtīt vai nesūtīt savu mazuli uz šīm nodrbībām. Mana meitiņa apmeklēja "Pīlādzīti"šis nodarbības, un viņai ļoti patika.

pirms 10 gadiem, 2010.12.11 13:51

y

Vai domājat ka Moisejeva ir piemērota šim darbam? Varbūt vajadzētu nomainīt specialitāti.

pirms 10 gadiem, 2010.12.31 19:53

Izglītība