Launkalnē bērni uz skolu un bērnudārzu var doties ar prieku

1. septembrī Launkalnes sākumskolas un bērnudārza ēka sagaidīs audzēkņus kā raiba, skaista Lieldienu ola. Katrs korpuss būs nokrāsots savā krāsā - cits dzeltenā, cits zaļā vai oranžā.

"Pavasarī pabeidzām siltināšanu. Pēc tam fasādi vajadzēja ietērpt spilgtā kažociņā. Varu iedomāties, kāds tas būs ziemā uz balta sniega fona," priecājas Smiltenes sabiedriskā fonda "Krustceles" pārstāvis Jānis Dinga.

Skolas fasādes siltināšanu un krāsošanu pagasta pārvalde uzticējusi "Krustcelēm". Šobrīd košās krāsās jau ietērpti bērnudārza korpusi. Pēc aptuveni divām nedēļām kārtībā jābūt arī skolai.

"Skaidrs, ka patīk. Viss nokrāsots svaigs, dzīvespriecīgās krāsās," bērnudārza audzinātāja Ligita Baltere ir pārliecināta, ka arī bērniem patiks pārvērtības, kas skārušas agrāk pelēko ēku.

Vēl viens pārsteigums gaida bērnudārzniekus. Grupiņu sienas rotās skolotāju Andas Dingas un Signes Lielpēteres gleznojumi.

Kaut arī Launkalnes sākumskolā ir maz audzēkņu, tā pārcietusi skolu jauno finansēšanas modeli "nauda seko skolēnam", izsprūkot no likvidēšanas.

Jaunajā mācību gadā sākumskolā būs divi klašu komplekti: 1. - 3. apvienotā un 2. - 4. apvienotā klase. Pēc ilgāka laika izglītības iestādē atkal vairs nebūs 1. - 6. klase. Savukārt bērnudārzā strādās trīs grupiņas, no kurām viena būs atvērta visu diennakti.

Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzems informē, ka Launkalnes sākumskolā mācīsies 23 skolēni, bet bērnudārzu apmeklēs 53 audzēkņi.

Izglītība