“Lido” tagadējā sastāva un absolventu koncerts izskan, kā vienā elpas vilcienā 14

Viņi bija laimīgi. Tas bija redzams viņu acīs, kad sestdien savā bijušajā Smiltenes ģimnāzijas korī "Lido" atkal dziedāja skolas absolventi.

 

Daļu no bijušajiem dziedātājiem kopā sapulcināja kora diriģente Valda Sedola un koncertmeistare Ilze Megne uz Mīlestības dienas sadziedāšanos kopā ar kora tagadējo sastāvu.

 

Tas bija koncerts "Atzīstoties mīlestībā....", ko koris veltīja Smiltenes ģimnāzijas 100 gadu jubilejai, sakot paldies savai skolai un visiem, kuri mīl "Lido".

 

Koncerta laikā sestdien Smiltenes kultūras un sporta centrā bija aizņemtas visas sēdvietas. Kaut arī dziesmu bija daudz, un, tās klausoties, pagāja gandrīz trīs stundas, koncerts aizritēja, kā vienā elpas vilcienā.

 

"Vienreizēji! Ļoti mīļi un ļoti skaisti," emociju saviļņota ir smilteniete Ginta Rudzīte. Korī dziedāja arī viņas dēli, Smiltenes ģimnāzijas absolventi Jānis (26 gadi) un Māris (21), un viņu draudzenes. Absolventi dziesmas neaizmirst Koncerta programmā bija iekļautas arī tādas dziesmas, kuras "Lido" dziedāja pirms vairākiem gadiem, piemēram, agrāk koncertos bieži dzirdētā "Halleluja".

 

"Visas prātā palikušas. Tiklīdz mēģinājumos ieskanējās klavieres, dziesmas jau bija galvā," saka ģimnāzijas 2001. gada absolvente Līga Cirīte (Samučonoka).

 

Gan viņa, gan bijusī skolasbiedrene Baiba Ekure atzīst, ka jau mēģinājumos emocijas sita augstu vilni. "Aizbraucu pēc mēģinājuma uz mājām, un mamma teica, ka esmu cits cilvēks, kā spārnos pacēlies," saka Baiba. Šobrīd viņai ir jau divas augstākās izglītības un darbs reklāmas biznesā. Līga vēl studē par juristi, bet strādā par personāldaļas vadītāju.

 

Kora mēģinājumi izvērtās arī par sava veida salidojumu, kurā satikti bijušie skolas biedri un varējis uzzināt, kur katrs mācās vai strādā, un kuriem jau ir bērni.

 

"Valda un Ilze ir zelts! Mēs viņas mīlam un esam priecīgas, ka viņas savāca mūs tik kuplā skaitā," saka Baiba un Līga.

 

Emocijas neslēpj arī puiši. "Būt atkal korī, - tās ir spēcīgas izjūtas. Kopš beidzu ģimnāziju, neesmu nekur dziedājis," atzīst ģimnāzijas 2005. gada absolvents Artūrs Sadovskis. Viņš studē mūzikas menedžmentu Latvijas Kultūras koledžā.

 

Koris "Lido" viņam, tāpat arī citiem bijušajiem dziedātājiem devis draugus, emocijas, piedzīvojumus, iespēju apceļot Eiropu, dziedāt konkursos un dziesmu svētkos.Korī - sirds un dvēseleŠis koncerts bija īpašs arī kora "Lido" tagadējam sastāvam. "Ir ļoti patīkami uzstāties kopā ar absolventiem. Viņi ir talantīgi cilvēki, kuri prot ļoti labi dziedāt," spriež tagadējā sastāva koriste Ilze Degune (11.a klase).

 

Koncertā kora sastāvā sestdien dziedāja arī Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs, bijušais Smiltenes ģimnāzijas direktors Ainārs Mežulis. Viņš izpelnījies kora "Lido" patrona titulu.

 

Vērtējot emocionāli piesātināto koncertu, pilsētas mērs uzsvēra, ka par naudu vai mantu lielākas ir garīgās vērtības, un īpaši cildināja V. Sedolu un I. Megni. "Viņas korī atstājušas savu sirdi un dvēseli, un daļu no savas dzīves," teica A. Mežulis.

 

V. Sedola pēc koncerta neslēpj aizkustinājumu. "Vienmēr esmu teikusi, ka jādzied ne vien ar balsi, bet arī ar sirdi un acīm, un tas šajā koncertā bija pārpārēm. Par to visiem, jums, mīļie, paldies!"

Komentāri 14

ANITA

JĀ KONCERTS BIJ JAUKS,BET TIE MELNIE TĒRPI UZSITA NELABUMU....

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 13:59

G.G.

Kādam nekad un nekas nav un nebūs labi! Žēl!
Tas bija gaišs mirklis! Cik labi ,ka vēl ir tik daudz jaunu jauku cilēku! Tas dod cerības mūsu nākotnei.Paldies!

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 18:26

Cerība

Cerību nākotnei, ka vēl varēsim padziedāt protestu akcijās.

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 21:06

kas vainas tērpiem.?man patika
bet fotografijam no koncerta atkal teicama kvalitate :@

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 21:21

Ruta

Tērpi koristiem bija ļoti skaisti!
Un koncerts vienkārši kolosāls!
To varētu atkārtot vasarā Jāņkalnā!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 21:30

savaadi gan

Kaut kaa bildees nemana triisdesmitgadnieku paaudzi- tos, ar kuriem saakaas Lido panaakumi Taalja Veismanja un Jura Kljavas vadiibaa. Buutu jauki, ja SG jubilejaa tieshaam visi kora bijushie un esoshie daliibnieki uzdziedaatu kopaa!

pirms 12 gadiem, 2009.02.16 23:54

cielava

to: savaaadi gan

A Tu pamēģini savākt kopā cilvēkus, kam katram sava dzīve, lielākajai daļai Rīgā vai vēl tālāk un tad paļurini :@:@:@
Tas nav kā skolas laikā, kad pasaki, ka jābūt un tas arī nozīmē, ka jābūt! Savākt kopā cilvēkus, kas katrs savos darbos, daudzi (-as) jau sen citā uzvārdā un kas to lai zin, kur dzīvo nav joka lieta. Tāpēc paldies Valdai un Ilzei un vēl dažiem aktīvistiem, ka kas tāds vispār varēja notikt!
Bez tam viņu mērķis arī nebija savākt kopā visādu trīsdesmitdagnieku paaudzi, kas dziedāja abu cienījamo kungu laikā (kāpēc gan viņi vēl līdz šai baltai dienai nevada savu panākumiem bagāto kori? hmmm...), bet gan sava laika dziedātājus - kā nu sanāca, tā sanāca, bet koncerts, manuprāt, bija skaists :)

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 08:57

klausītāja

Kāpēc nedziedāja ilgadējā kora soliste Dacīte Upīte,mēs tā gaidījām?????

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 17:31

bijušie koristi

Jāaaaa,mēs arī ļoti gaidījām,kāpēc nedziedāja???? Otra Dace dziedāja labi ,bet stāvēja kā stabs,nekādas emocijas nenāca no viņas....

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 20:58

Super ,paldies Valdai,Ilzei par lielo darbu,tur jau jā sāk celt piemineklis,jo visu to salikt kopā,vajaglielu dziesmu dvēselīti,un tad arī skan no sirds ,un klausītājiem gribas dziedāt līdzi,paldies par repertuāru,bij baudāms un klausāms.Vēl ,vēl,vēl vēlvienreiz tādu pašu,gaidam.

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 22:50

Koncerts vienkārši super!
Bet nu tai "ilgadējai solistei" nemaz solo dziedāt nevajadzēja, taapat pamanījās izcelties, tikai žēl gan ka galīgi ne no labākās puses....

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 16:37

Paldies Valdai un Ilzei par šo vienreizējo pasākumu .Koncerts bija tik skaists! Mīļums, skanīgs dziedājums caurstrāvoja visas dziesmas, Daces solo- lika klausītājiem aizturēt elpu- tas bija neaizmirstami!

pirms 12 gadiem, 2009.02.19 18:33

Visu cienu Valdinai un Ilziitei-sievietes ar stipru nervu sistemu! Muzos vinu sirds siltums dzivos musu sirdiis!!!! Ta tik turpinat!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 01:05

Izglītība