Liela interese par tirdziņu Smiltenes Centra vidusskolā

Smiltenes Centra vidusskolā tradīcijas netiek lauztas. Arī šoruden Mārtiņdienā notika tirdziņš. Atšķirībā no citām reizēm, šogad pēc tirdziņa mazajiem pārdevējiem tika uzdots kāds uzdevums.

Sākumskolas skolēnu radošajām izpausmēm robežu nav. Ar katru gadu tirdziņš notiek aizvien lielākās telpās, taču tās tāpat pilnībā tiek apdzīvotas ar sapucētiem un maskās tērptiem skolēniem, milzum daudz kārumiem un veselīgām dabas rudens veltēm.

Uz tirdziņu arī skolotājas mainījušas savus ģērbšanās paradumus. "Esmu ķirbis. Kopā ar kolēģi rīkojām loteriju. Visas biļetes izķēra. Loterijas dalībnieki varēja laimēt kēksa gabaliņu, pīrāgu, bet galvenajā balvā bija torte," saka skolotāja Elita Stieģele.

Viņa teic, ka tirdziņa būtība ir savstarpējo attiecību veidošana, sadarbība. "Galu galā bērni mācās rīkoties ar naudu. Esam uzdevuši uzdevumu, kas pēc tirdziņa bērniem kopā ar vecākiem būs jāizpilda. Mājasdarbā jāveido atskaite, kurā jāaprēķina summa, kas izdota par produkciju, par cik to pārdeva. Bet pēc tam jāizrēķina, cik liela peļņa ir gūta," saka skolotāja.

4.a klases skolniece Anžela Halilova atzīst, ka naudas skaitīšana nemaz nav tik vienkārša. "Vieglāk bija kopā ar mammu sacept picas un sataisīt kārumus. Es tirgojos pirmo reizi, un man ļoti patīk," saka meitene.

Pacilātā noskaņojumā ir 3.a klases skolnieki Ernests Cers un Kristaps Grigalis. Abi īpaši piedomājuši gan pie preces, ko tirgo, gan sava vizuālā tēla. "Pie apģērba piespraudu no aplikācijas papīra izgrieztas kļavu lapas. Tā ideja man radās aizvakar, kad gāju uz mājām. Redzēju, ka zemē skaisti sakritušas lapas," stāsta E. Cers.

Tirgošanās pirmo gadu notika arī Centra vidusskolas vecāko klašu vidū. Fotoreportāža no notikumu vietas aplūkojama >>> ŠEIT

Izglītība