Lielākais ieguvums ir uzdrīkstēšanās

Piedaloties projektā "Zenta Mauriņa Eiropas kultūru dialogā" Smiltenes ģimnāzijas 9. klases skolnieces Leldes Pētersones darbu novērtēja un publicēja grāmatā kopā ar pazīstamu profesoru darbiem.

"Piedalījos projektā kopā ar 159 Latvijas jauniešiem, kuru vidū bija arī studenti. Rakstot darbu izvēlējos tēmu "Mana Zenta Mauriņa", kurā rakstīju par viņas grāmatu "Apnicīgums un steiga"," stāsta Lelde.Ģimnāzijas skolniece atklāj, ka iepriekš lasījusi ārzemju autoru darbus, jo tie vairāk domāti atslodzei. Bet šī konkursa ietvaros pievērsusies pašmāju rakstnieku darbiem.Smilteniete L. Pētersone apmeklēja konkursa noslēguma sarīkojumu izcilās rakstnieces 110. dzimšanas dienas priekšvakarā Latviešu biedrības namā, kur uzrunas teica dažādi profesori, piemēram, Vaira Vīķe - Freiberga, Skaidrīte Lasmane.Par skolnieci priecājas viņas latviešu valodas skolotāja Ilga Kušnere. "Manuprāt, konkursā Lelde bija viena no jaunākajām dalībniecēm. Tā ir liela drosme un apņēmība piedalīties šajā konkursā," uzskata I. Kušnere.

 

Darbu vērts noklausīties katramSkolnieces darbu dzirdējuši ne tikai ģimnāzijas, bet arī citu rajonu skolotāji. "Pedagogi ir sajūsmā par tādu vērtējumu, jo jaunietei padsmit gados ir savs viedoklis par dzīves vērtībām. Prieks, ka jaunieši ir pret steigu, apnicību, garlaicību un nemitīgām izklaidēm. Viņi meklē savu vietu dzīvē," saka skolotāja.I. Kušnere uzskata, ka šo darbu būtu vērts noklausīties ikvienam mūsdienu jaunietim.

 

Meitene, kas daudz lasaLatviešu valodas skolotāja Leldi raksturo, kā meiteni, kas daudz lasa. "Izlasīto viņa vienmēr liek lietā, tā rezultātā rodas dziļas spriešanas spējas. Kad Lelde rakstīja darbu, parādījās viņas lielā apņēmība un izturība līdz galam. Vērojot skolnieces uzstāšanos konferencē Rīgā, bija brīnišķīga sajūta, jo ir acīmredzama izaugsme," saka I. Kušnere.

Zenta Mauriņa ir viena no Eiropā pazīstamākajām latviešu autorēm; rakstniece, esejiste, filozofijas zinātņu doktore. Ievērojamu radošā mūža daļu pavadījusi trimdā - Zviedrijā un Vācijā.

Izglītība