Lietuvieši ienāk vietējos uzņēmumos

Jau nedēļu Smiltenes tehnikumā viesojas projekta sadarbības partneri - skolotāja un četri audzēkņi - no kaimiņvalsts Lietuvas. Topošie ēdināšanas speciālisti nepilnu mēnesi strādās pilsētas vietējos uzņēmumos.

 

Smiltenes tehnikuma direktora vietnieks praktiskajā apmācībā Gunārs Auders stāsta, ka ar lietuviešiem sadarbība izveidojusies kāda cita projekta ietvaros Vācijā. Tur sastapti kaimiņvalsts pārstāvji, ar kuriem izveidojusies laba sadarbība.

 

 

Pirms trijiem gadiem tehnikuma pedagogi viesojušies Lietuvā, bet tagad nepilnu mēnesi četri Lietuvas Tauraģes profesionālā izglītības centra 3. kursa audzēkņi pavāra iemaņas apgūst vairākos Smiltenes uzņēmumos.

 

Lietuviešu skolotāja Ona Sturoniene Latvijā uzkavējās nedēļu. Tās laikā skolotāja saviem audzēkņiem palīdzējusi iejusties jaunajā vidē. "Pirmajā dienā skolēniem bija ļoti grūti, jo pastāv valodas barjeras," "Ziemeļlatvijai" saka skolotāja.

 

 

Arī G. Auders piebilst, ka sākumā ārzemnieki jutušies nedroši, bet pēc tam viņiem iepaticies. "Nedrošība pārgājusi, jo katru dienu jaunieši kājām vieni dodas uz darbavietu un atpakaļ. Priecājos, ka pilsētas uzņēmumi ir tik pretimnākoši un neatsaka mums šādu iespēju," saka direktora vietnieks praktiskajā apmācībā.

 

Lietuvietis Jads jau nedēļu strādā firmā "Vibo" Smiltenes ģimnāzijas ēdnīcā. Jaunieša ikdienas pienākumos ietilpst dažādi virtuves darbi, kurus puisis izdarot godam.

 

 

"Vienmēr ir bijis interesanti strādāt ar jauniem cilvēkiem. Bērniem es nekad neatsaku. Šis puisis darbā ir ļoti radošs. Uzreiz redzams, ka viņam tas patīk. Vienīgais šķērslis ir valoda. Viņš slikti saprot krievu, bet es angļu valodu. Bet mums vienmēr ir izdevies atrast kopīgu valodu," stāsta "Vibo" valdes priekšsēdētāja Inese Brakmane.

 

 

Viņa ir apmierināta ar Jada darbu, jo viņš ir ieinteresēts uzdoto paveikt labi. I. Brakmane teic, ka ģimnāzisti ir pieņēmuši jauno puisi. Arī pārējie ārzemju skolēni darbavietās ir sadraudzējušies ar jaunajiem kolēģiem.

 

Taureģes profesionālās izglītības iestādes skolotāja jau pēc nedēļas ilgas viesošanās Latvijā ir pārliecināta, ka projekts devis cerēto.

 

Lietuvieši šo mēnesi ir apmetušies viesnīcā "Kalna ligzda". Jauniešu skolotāja par uzņemšanu ir gandarīta. "Viesnīcas un tehnikuma personāls ir ļoti laipns. Mums te patīk. Brīvajā laikā ejam uz tehnikuma sporta zāli, skolēni spēlē tenisu un basketbolu. Te ir iespēja slēpot, ko garā nelaižam," stāsta O. Sturoniene.

 

Brīvajā laikā tehnikuma viesiem ir iespēja apskatīt ne tikai Smiltenes skaistākās vietas, bet arī tuvākās apkārtnes. Šo iespēju viņi labprāt izmanto.

Izglītība