Mammas un tēti Smiltenē varēs uzzināt, kā kļūt par prasmīgiem bērnu audzinātājiem

Trešdien Smiltenē vecākiem notiks pirmā no 10 nodarbībām programmā "Bērna emocionālā audzināšana". Tās par velti var apmeklēt ikviena mamma un tētis, kuriem ir bērns vecumā līdz septiņiem gadiem.

 

Nodarbības vecāku apmācības grupā vadīs Valkas rajona padomes Bērnu un ģimenes atbalsta centra psiholoģe Sandra Ozoliņa un sociālā pedagoģe Elita Tilčika.

 

Programma "Bērna emocionālā audzināšana" sniedz ieteikumus, kā vecākiem pārvarēt dažādas grūtības bērna audzināšanā un veicināt bērna emocionālo attīstību. Programmu izstrādājuši Kanādas speciālisti, bet tā ir adaptēta atbilstoši Latvijas apstākļiem.

 

E. Tilčika skaidro, ka nodarbības vērts apmeklēt jebkuram vecākam, arī tad, ja viņam nav nekādu problēmu ar bērna audzināšanu, lai labāk izprastu savu bērnu un viņa uzvedību. Taču visnoderīgākā šī programma būtu vecākiem, ja bērna uzvedībā vērojama patvaļība, nepaklausība vai agresivitāte. Vecāki uzzinās, kā to labot un kļūt par prasmīgiem bērnu audzinātājiem. Pasniedzējas mācīs arī praktiskas metodes.

 

"Bērns pamatu iegūst pirmsskolas vecumā. Tāpēc vecākiem ir ļoti svarīgi izprast sava bērna attīstību, uzvedību, mācēt to labot un palīdzēt bērnam," skaidro E. Tilčika.

 

Nodarbības notiks Bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē, Galdnieku ielā 10b. Pirmā tikšanās būs jau trešdien, 10. septembrī. Sākums - pulksten 17.30. Vecāki aicināti pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 29242073.

 

Grupas dalībnieki tiksies 10 nodarbībās. Tās notiks vienu reizi nedēļā. Nodarbības ilgums - divas stundas.

 

"Te viss ir ļoti vajadzīgs. Ja būtu tāda iespēja, tad es to noteikti izmantotu," izlasot programmas piedāvājumu, secina Bērnu un ģimenes atbalsta centra apmeklētāja Evita Beķere. Viņa audzina četrus gadus vecu meitiņu Kristiānu.

 

Evita stāsta, ka šobrīd pareizi audzināt meitu mācās pati, - lasa literatūru par bērnu audzināšanu un psiholoģiju. "Dzirdot, kas Latvijā notiek ar bērniem, tas viss ir ļoti vajadzīgs. Daudz kas ir atkarīgs no audzināšanas ģimenē. Tajā jāpiedalās abiem vecākiem. Vislabāk būtu, ja viņi atrastu kopīgu valodu, kā pareizi audzināt bērnu un iemācīt viņam visu to labāko," spriež E. Beķere.

 

Arī Bērnu un ģimenes atbalsta centra speciālistes rosina uz nodarbībām nākt māmiņai un tētim kopā, ja tas ir iespējams.

Izglītība