Mazie pētnieki ir arī Grundzālē 1

Turot rokās mapītes, Grundzāles pamatskolas skolēni priecīgi sagaida "Ziemeļlatviju", lai pastāstītu par saviem pētnieciskajiem darbiem, kuriem veltījuši arī vasaras brīvlaiku.

Ceturtās klases skolēniem šis bijis pirmais, tik nopietnais darbs, jo jau vasaras sākumā klases audzinātāja Jana Melbārde bērniem lika iegūt vairāk informācijas par kādu sev aktuālu un interesantu tēmu. "Viņi sāka strādāt jau pagājušajā gadā, bet šogad iegūtos materiālus vajadzēja apkopot, uzrakstīt un veikt pētījumu par tēmu noteikto tēmu," stāsta skolotāja. J. Melbārde piebilst, ka skolēnu pētnieciskie darbi ir labi, kaut arī dažos nebija veikts pētījums.4. klases skolnieces izvēlējušās pētīt dažādus dzīvniekus - lauvu, kaķi un suni. Arī daži no puišiem pētīja dzīvniekus, bet citi tehniskas lietas, piemēram, traktoru."Veicu pētījumu par traktoriem, kuri ir labi palīgi lauksaimniecībā. Pētīju vienu no jaunākajiem modeļiem, bet mājās ir "Belarus"," stāsta mazais pētnieks Elmārs Nauris Elstiņš.Skolēns pastāstīja, ka izpētījis, cik daudz šādus traktorus iegādājas Latvijā, intervijis Vidzemes reģiona pārstāvi Edgaru Romu.Savukārt viņa klasesbiedrs Linards Vīksniņš, kura darbs tika atzinīgi novērtēts, izvēlējās pētīt pienu un visu, kas ar to saistīts."Pētīju pienu, jo mēs paši mājās nodarbojamies ar lauksaimniecību un slaucam govis. Tagad es zinu, ka pienā ir A, B, C , D un E vitamīni," priecājas Linards.Pēc neilga laiciņa ierunājas vēl viens skolnieks, kurš apstiprināja leģendas par to, ka Grundzālē patiešām mīt lācis. "Pētot lāču dzīvi, veicu interviju ar vietējo mednieku, kurš man iedeva fotogrāfiju, kurā redzams mūsu pagasta lācis," stāsta Nils Melbārdis.Fotoattēlā redzams vietējais lācis, kurš jau paspējis izpostīt piecas bišu saimes un apgrauzt ābelītes.Kā atzina skolēni, pētnieciskie darbi viņiem sagādājuši prieku, jo uzzinājuši daudz ko interesantu. Tomēr nākamajā gadā tikai retais no viņiem gribētu padziļināti pētīt to pašu tēmu.

Komentāri 1

skolotājs

Prieks par grundzāliešiem, viņi vienmēr bijuši zinoši un aktīvi!!! Lielisks piemērs ir arī viņu darbošanās Mazpulku kustībā. Pats svarīgākais - dot iespēju pēc iespējas daudz skolēniem ir paveikts.

pirms 13 gadiem, 2008.03.14 10:34

Izglītība