Mazie trikātieši palīdz putniem un iepazīst viņu pasauli 1

Trikātas pamatskolas pirmsskolnieki šajā visnotaļ aukstajā ziemā ne tikai palīdz izdzīvot putniem un zvēriem, bet to uztver kā lielisku iespēju izzināt viņu dzīvi.

 

Mazuļi zina, ka putni būs jābaro līdz pavasarim, jo nu tie ir raduši pie šī cienasta un cer, ka tas nebeigsies.

"Katram no viņiem ir sava ēdienkarte, izskats un uzvedība. Viņus, skolas apkārtnē ziemojošos putnus, mēs, Trikātas pamatskolas pirmsskolnieki, redzam katru dienu gan pastaigu laikā, gan pa logu. Esam ierīkojuši vairākas barošanas vietas, kurās izliekam ēdamo - baltmaizi, auzu pārslas, putraimus, svaigu speķi," stāsta pirmsskolas metodiķe Maija Ingaleviča.

 

 Viņa kopā ar mazuļiem veic dzīvās radības novērojumus un cenšas tos apkopot.Lielās zīlītes ierodas pirmās, jau pēc astoņiem no rīta. Redzam arī zilzīlītes ar spilgti zilu galvas virsu un purva zīlītes, kas ir pelēkas. Lielās zīlītes parasti izdzenā visas pārējās. Savukārt dzilnītis aizbiedē zīlītes.

 

Te valda sava kārtība un ieradumi. Tramīgais dižraibais dzenis ik pa brīdim cenšas iegūt kādu kumosiņu speķa. Pa lielā ozola zariem lēkā sīļi, kas meklē rudenī paslēptās zīles. Ceriņu krūmā ar sēklām mielojas sarkankrūtīši.

 

Neaizsalstošajā dīķītī pie avota iztekas mitinās meža pīļu bars. Daudzveidīga un interesanta ir šī tuvākās apkārtnes putnu pasaule. Skolas dārzā redzamas arī stirnu, zaķu un lapsu pēdas. Zem ābelēm dažviet sniegs izkašņāts, meklējot ābolus. Redzētais mudina bērnus vairāk ziņu meklēt grāmatās.

"Tas ir neaizmirstami, skatīties uz putniņiem tikai no pārdesmit centimetru attāluma, kad vērojam tos pa logu. Mazās, sīkās kājiņas ik pa laikam tiek paslēptas spalvās, kuras pāršķir saltais ziemas vējš. Cenšoties putniem palīdzēt pārlaist ziemu, mēs mācāmies līdzcietību," pārliecināta M. Ingaleviča.

Komentāri 1

Putnuverotajs

Jaukas barotavas mazajiem putniņiem sanāk no konservu kārbām kuras apgrieztā veidā iekārtas zaros. Pirms tam tās vajadzētu piepildīt ar auzu pārslu, sēklu vai riekstu maisījumu kas ir izmērcēts taukos vai saulespuķu eļļā. Sasalstot tas nekrīt ārā no trauciņa, to nesabojā lietus un neapgāž lielie putni.

pirms 11 gadiem, 2010.01.26 20:26

Izglītība