Mazkustīgais dzīvesveids dara savu, bet tas ir labojams ar deju

Valkas pamatskolā projektu nedēļas ietvaros otrklasnieki ir izveidojuši savu pasākumu ciklu "Deju kustību valoda". Tā mērķis ir parādīt bērniem, cik labi ir kustēties, cik labi izskatās stalti puiši un graciozas meitenes.

"Ja parasti strādājam ar papīriem, vācam dažādus materiālus, tad šoreiz laiku veltām sev, savas stājas un kustību pilnveidošanai," stāsta 2.c klases audzinātāja Raita Kauliņa.

Visi darīja, cik varēja2.b klases skolnieks Emīls Zīriņš ir puisis ar sporta deju sacensību pieredzi, un viņa vārds "Ziemeļlatvijā" šajā saistībā jau minēts. "Man patīk dejot, godīgi sakot, vislabāk sporta dejas, bet labprāt arī vingroju un sportoju," smaida Emīls.

Savukārt 2.c klases skolniece Madara Vaļģe atzīst, ka dejot viņai patīk tāpēc, ka var iemācīties dažādus jaunus soļus. Viņa šī projekta ietvaros dejo pirmo reizi, taču tas ir iepaticies un turpinājums sekošot.Gita Dreijere otrklasniekiem vadīja aerobikas nodarbības. Viņa lieliski prata nodibināt kontaktu ar mazajiem, un viņu atsaucība bija nepārprotama.

"Esmu ļoti priecīga, ka mani šeit uzaicināja. Dejot man ļoti patīk, vadu arī sieviešu vingrošanas nodarbības Turnas tautas namā un pati dejoju tautisko deju kolektīvā, kuru vada Skaidra Smeltere," stāsta G. Dreijere. Viņa priecājas, ka arī trešdien visi līdzdzīvoja mūzikai un katrs darīja, ko varēja.

Vēlāk mācīties būs kaunsTrešdien pie otrklasniekiem viesojās senioru klases dejotāji Alberts Smilga un Līga Elsteina. Viņi rādīja paraugdemonstrējumus rokenrolā, tango, kvikstepā un bērniem mācīja valsi. A. Smilga zēniem mācīja, kā pareizi uzlūgt uz deju meiteni un pēc tās pavadīt līdz vietai.

"Bērniem ļoti patika. Tagad daudzi apzinās, ka viņi ir ļoti stīvi, mazkustīgais dzīvesveids dara savu, bet tas ir labojams ar deju," uzskata 2.b klases audzinātāja Sandra Veldre un viņas kolēģe R. Kauliņa. "Ir nozīmīgi tieši šādā veidā apgūt dejas pamatelementus, jo vēlāk mācīties būs kauns un radīs diskomforta sajūtu. Tad šo barjeru pārvarēt ir daudz grūtāk," nešaubās 2.a klases audzinātāja Sintija Podniece.

 

Ir sasniegta bīstamā robežaVisas skolotājas ir pateicīgas deju pedagogiem, jo neviens no aicinātajiem neatteica. "Trešdien senioru pāris bija vienkārši fantastisks. Tas mūsu klasēs bija vienreizējs notikums," jūsmo skolotājas.Latvisko deju skolotāja Skaidra Smeltere bērniem sniedza nelielu ieskatu mūsu tautas deju ritmikā un deju pamatsoļu izpildē.

Otrklasnieki mācījās kamoliņdanci un pāru dejas. Arī viņa, gluži kā citas skolotājas, ir ievērojusi, ka bērniem ikdienā kustību ir par maz. "Viņi jau ir sasnieguši cilvēkam bīstamo robežu kustību ziņā. Ir jāsāk kustēties, un ne jau tikai dejojot. To var darīt dažādi. Protams, es kā sava žanra priekšstāve, vēlos, lai bērni iemīlētu latviskos dančus, lai viņi turpinātu mūsu senču aizsākto," skaidro folkloras speciāliste.

Izglītība