Mazpulcēnu ražas svētki Valkā

Šodien, 3.oktobrī no plkst. 10:00 Valkas bērnu un jaunatnes centrā norisināsies lauku bērnu un jauniešu biedrības „Latvijas mazpulki" dalībnieku forums, kurā Vidzemes mazpulcēni prezentēs savus vasarā veiktos projektus.

 

Pagājušajā nedēļas nogalē Latgales novada mazpulku forumā savus projektus aizstāvēja vairāk kā 100 dalībnieki. Gaidāms, ka Valkas bērnu un jaunatnes centrā tiksies gandrīz tikpat daudz mazpulcēnu no Vidzemes.

 

Katra īsta mazpulcēna pienākums ir pavasarī uzsākt projektu kādā sev interesējošā sfērā- lauksaimniecībā, mājsaimniecībā, vides vai arī kādā sociālā nozarē. Visu vasaru mazpulcēni čakli audzē, pēta, darina, vāra, vāc dažādu informāciju un uzlabo savas mājas vai ciemata vidi. Kad raža ir novākta un apkopoti rezultāti, labāko projektu autori dodas uz sava novada projektu forumu.

 

 

Tur katrs mazpulcēns savu darbu prezentē, un neatkarīga žūrija izvērtē, kuram projekts veicies vislabāk.

 

Visiem kartupeļu audzētājiem jāiztur īpaši spēcīgs konkurss, jo kartupeļu audzēšana ir šī gada prioritāte. Jāpiemin, ka konkursa „Audzēsim kartupeļus savā zemē" ietvaros z/s„Ezerkauliņi" vairāk kā 300 mazpulcēniem pavasarī sagādāja sēklas kartupeļus, un tagad šī zemnieku saimniecība jau sākusi uzpirkt pārdošanai derīgo ražu.

 

Kā nebijis notikums, forumos norisināsies tirgus, kurā mazpulcēni varēs izaudzēto ražu pārdot. Un, par spīti uztraukumu pilnajai projektu aizstāvēšanai, šogad katrs forums mazpulcēniem būs kā svētku diena, jo pēc projektu aizstāvēšanas bērni un jaunieši varēs iesaistīties atraktīvā un izzinošā kultūras programmā, kas veltīta Latvijas mazpulku astoņdesmitajai gadadienai.

 

Interesenti aicināti uz mazpulcēnu tirgus placi arī nākam sestdien Saldū Kalpaka laukumā, kur izaudzēto ražu pārdos Kurzemes novada mazpulcēni, bet Zemgales mazpulcēni savu šīs vasaras darbu prezentēs 17.oktobrī Seces pamatskolā.

Izglītība