Ne tikai sēdēja un uzmanīgi klausījās

Pie Smiltenes Centra vidusskolas mazāko klašu skolēniem viesojās dzejniece Regīna Melnzoba. Ar savu dzeju viņa patiesi spēja aizraut bērnus. Vēl tagad skolēni dalās iespaidos un teic, ka labprāt viešņu skolā redzētu vēlreiz.

 

"Cik interesanti bija dzejolīši par Regīnas Melnzobas bērnību. Uzzinājām, ko viņa darīja savā bērnībā. Arī es pati pirmajā klasē uzrakstīju dzejoli. Parādīju mammai, un viņa ļoti priecājās," aizrautīgi stāsta 3.a klases skolniece Kitija Jaroslovska.

 

Rosība pilnā sparāSākumskolas skolotāja Antra Alksne stāsta, ka dzejniece iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs un piedāvāja noklausīties dziesmas ar saviem vārdiem. Tieši tas skolēniem visspilgtāk palika atmiņā.

 

"Garlaicīgi nebija. Dzejniece bija paņēmusi līdzi rotaļu lācīti, ar ko dancoja pa klasi, slēpāmies zem galdiem. Mums tas patika," atklāj Jana Marta Ivanovska un Gvenda Linda Lange no 4. klases. Jaunāko klašu skolnieces K. Jaroslovska un Elīza Būda gan piebilst, ka dzeja vairāk aizrāvusi meitenes, nevis puišus.

 

Pašu dzejnieci R. Melnzobu tikšanās saviļņoja. Dzeju lasīju trīs daļās - nopietno, jautro un humora un par Dievu. Sajutu to, ka bērniem patīk, ja pie viņiem atnāk ciemiņi. Nepilnas stundas laikā, kad viesojos pie skolēniem, atmosfēra bija sirsnīga un mīlestības pilna.

 

 

Visapkārt mirdzošas actiņas," saka dzejniece. Viņai atmiņā palika kāds mazs puisītis, kurš, prom ejot, viņai teica: "Paldies par skaistajiem dzejolīšiem". Tieši šie patiesie vārdi pieaugušajam nozīmējot ļoti daudz.

 

Kopīgi veido gleznasSkolas pagalmā skolēni kopā ar pedagogiem veidoja dzejoļu gleznas. "Gleznu veidošanā tika izmantoti dabas materiāli - āboli, zīles, ķirbji, kabači, kastaņi, rudens ziedi. Katras klases skolēni izvēlējās kādu dzejoli un mēģināja tā tekstu attēlot gleznā. Kopā mums izdevās," saka A. Alksne.

Izglītība