No septembra Birzuļos bērnus izglītos jaunās telpās

Šobrīd Bilskas pagasta Birzuļu tautas nama vairākās telpās notiek remontdarbi. To mērķis ir radīt pievilcīgu un atbilstošu vidi, lai jau septembrī tautas namu par savu jauno mājvietu varētu saukt Bilskas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas Birzuļu filiāles audzēkņi.

Līdz šim pirmsskolas izglītības grupa atradās kādreizējās Birzuļu pamatskolas jeb Mēru muižas ēkā. Padsmit bērni bija vienīgie, kuri pēdējā laikā apdzīvoja lielo muižas ēku. Pašvaldībai tas bija ekonomiski neizdevīgi, tāpēc rasts jauns risinājums.

Lai lēmums par pārcelšanos nebūtu vienpersonisks, Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone uzklausīja bērnu vecāku viedokļus un ierosinājumus. "Par tikšanos atsaucību izrādīja pārsteidzoši daudz vecāku. Viedokļi bija pozitīvi. Kopīgi spējām rast risinājumu," atzīst L. Karlsone.

Četrus gadus vecās Līnas Kazakas māmiņa Liene pārmaiņas vērtē pozitīvi. "Šis noteikti ir labākais risinājums. Pils mazajiem bija par lielu, ziemā to nevarēja pietiekami piesildīt. Tautas namā noteikti būs gaišāk un skaistāk. Mazie jutīsies omulīgāk. Arī telpas ir apdzīvotākas, turpat blakus atrodas bibliotēka un interneta piekļuves punkts," ieguvumus uzskaita L. Kazaka.

Rudenī Birzuļu filiālē kopā izglītosies 18 bērnu - par trijiem audzēkņiem vairāk nekā pērn.Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš norāda, ka grupiņas pārcelšana uz tautas nama telpām nekādi nav saistīta ar Mēru muižas pārdošanu. Ēku nav plānots pārdot. "Muižas ēku atbrīvojam tikai viena iemesla dēļ. Uzturēt vienu grupiņu pilī izmaksā ļoti dārgi, tāpēc mēs rodam veidu, kā ietaupīt līdzekļus," paskaidro K. Lapiņš.

Izglītība