No septiņgadīgās skoliņas 65 gados izaugusi Smiltenes Centra vidusskola 2

Aizvadītajos 65 gados no sarkaniem ķieģeļiem būvētajai skolai Smiltenē, Dārza ielā, ir mainījušies nosaukumi, - septiņgadīgā, astoņgadīgā, pamatskola, vidusskola. Izglītības iestāde neoficiāli ilgus gadus ir dēvēta arī par Rūta skolu par godu ilggadējam tās direktoram Elmāram Rūtam, kurš šobrīd ir pensijā.

Mazā skoliņa ir izaugusi, un sestdien tagadējā statusā, - kā Smiltenes Centra vidusskola, svinēja 65. jubileju un 12 gadus kopš vidusskolas izglītības ieviešanas.

Salidojums sapulcēja visu paaudžu absolventus un viņu skolotājus un aizsākās kā emocionāls, sirsnīgs atmiņu ceļojums skolas vēsturē, kas izpelnījās klātesošo cildinājumus.

Rūdījās malkas talkāsGandrīz trīs stundas ilgo uzvedumu vadīja absolventes māsas Inga Kovala un Elīna Kovala, un Aigars Veldre. "Paldies visiem, kuri šo vakaru veidoja!" uzslavām savā uzrunā piepulcējās pamatskolas absolvente, tagad "TV3 Latvia" ģenerāldirektore Baiba Zūzena (Ezeriņa), iepriecināta par brīvo un sirsnīgo gaisotni, kurā nebija ne miņas no lielu sarīkojumu stīvā svinīguma.

Pasākuma scenāriju veidoja skolas direktores vietniece Iveta Krūmiņa, uzvedumu balstot uz visa kolektīva idejām. Cits pēc cita atmiņās dalījās dažādu paaudžu absolventi, viņu vidū arī cilvēki, kuri savā dzīvē sasnieguši daudz: akciju sabiedrības "Smiltenes piens" valdes priekšsēdētāja un līdzīpašniece Gita Mūrniece, uzņēmuma "Mežoles mežs" līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Jānis Cīrulis, uzņēmējs Gundars Skudriņš - viens no lielākajiem mežu īpašniekiem Latvijā, "TV3 Latvia" ģenerāldirektore Baiba Zūzena, un mācītājs Valdis Strazdiņš, sakot paldies skolai un pedagogiem par līdzi iedoto ceļamaizi.

Uzņēmēji smaidot atceras, kā pēc stundām, būdami skolnieki, skaldīja un krāmēja malku un nesa pagales skolā. J. Cīrulis atzīst, ka viņam skola deva pirmās darba iemaņas un laicīgi radināja pie darba. "Par to, ka esam uzņēmēji, varam pateikties skolai. Ja bija problēma, vienmēr bija jāatrod risinājums," piekrīt G. Skudriņš.

Rūta skolā mācījās arī Gundara mamma, smilteniete Gaida Skudriņa. Viņa pārstāv pirmo izlaiduma klasi, 1958. gada absolventus, kuri uz salidojumu ieradās kuplā skaitā.

J. Cīrulis (pamatskolas 1979. gada izlaidums) ir iepriecināts, ka skolā joprojām strādā viņa skolotājas Margarita Mikarte, Natālija Andersone un Marija Marksa. "Mēs nenovecojam, un viņas arī."

Vieta, kur gaidīs vienmērVislielākās ovācijas zālē skanēja, kad Smiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina pateicās savam priekštecim, bijušajam skolas direktoram Elmāram Rūtam par skolā ieguldīto mūžu. Godinot viņa darbu, visi zālē piecēlās kājās un godināja sirmo pedagogu ar aplausiem.

Atmiņu ceļojumu, kas notika Smiltenes kultūras un sporta centrā, turpināja bijušo klasesbiedru tikšanās un balle ar "Apvedceļu" skolas ēkā Dārza ielā. Pusnaktī salūtu aizstāja balonu lidojums debesīs. Tieši salidojuma vakars arī tika izvēlēts, lai svinīgi pārgrieztu lenti Centra vidusskolas jaunajai ēdnīcai.

Svētki aizvadīti, un turpinās darbdiena. "Mēs esam laimīgi un esam ieguvuši tik daudz emociju, kas dod spēku un enerģiju strādāt tālāk. Vai tā nav skaista profesija, - būt skolotājam?" kolektīva sajūtas atklāj skolas direktore I. Vergina, sakot paldies visiem absolventiem par saņemtajiem apsveikumiem.

"Skola man paliks atmiņā kā vieta, kur mani vienmēr gaida," atzīst Centra vidusskolas 2007. gada izlaiduma absolvente Sanita Stīpniece. Viņa izvēlējusies pedagoga profesiju un šobrīd studē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā pēdējā kursā.

Vidusskolas gadi jaunietei palikuši atmiņā kā skaists, bezrūpīgs laiks, un griboties tajā atgriezties. Tāpēc Sanita ar nepacietību gaidīja absolventu salidojumu. Kaut arī daudzi skolasbiedri nav tikuši, jo aizbraukuši uz ārzemēm vai apprecējušies un aizņemti ģimenes dzīvē, tik un tā šī bijusi lieliska iespēja satikties ar pārējiem, kavēties atmiņās un apciemot skolu.

Vairāk fotogrāfiju no salidojuma var apskatīt>>>> ŠEIT!

Komentāri 2

Inese

Pasākums kultūras namā bija tiešām fantastisks. Paldies veidotājiem, paldies scenārija autorei,skatuves māksliniekiem, paldies visiem visiem! Paldies Rūta kungam par visu to labo, kas dāvāts skolas laikā. Protams, arī tagadējai direktorei.

pirms 10 gadiem, 2010.09.06 20:01

Izglītība