No Smiltenes mūzikas skolas atvadās pēdējo gadu titulētākais audzēknis

Varbūt kāds no tiem bērniem, kuri 5. jūnijā dosies uz uzņemšanas pārbaudījumu Smiltenes mūzikas skolā, vēlāk atkārtos skolas pēdējo gadu titulētākā absolventa Kaspara Šmita panākumu.

 

Trešā vieta prestižajā starptautiskajā jauno mūziķu konkursā "Sigulda 2008" ir pēdējais jaunā talantīgā tubista Kaspara Šmita sasniegums Smiltenes mūzikas skolas audzēkņa statusā. Pusaudzis jūnijā absolvēs Smiltenes ģimnāzijas 9. klasi un vēlas turpināt mācības Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā.

 

"Kad atbraucām no Siguldas un paskaitījām panākumus, kurus Kaspars šajos gados ir guvis dažādos konkursos, secināju, ka viņš ir titulētākais mūzikas skolas audzēknis," saka pūšamo un sitamo instrumentu spēles pedagogs Pēteris Vilks. Viņš mācīja Kasparam trompetes, bet vēlāk tubas spēli septiņus gadus.

 

Konkursā "Sigulda 2008" žūrija pasniedza P. Vilkam Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu jauno mūziķu audzināšanā. Vēl Smiltenes mūzikas skolu konkursā pārstāvēja Jānis Namnieks (eifonijs). Pavadījumu spēlēja koncertmeistare Ilze Megne.

 

"Tas ir īsts starptautisks konkurss, ļoti sarežģīts. Uzvarēt tajā nav viegli," par "Siguldu 2008" saka Valkas Jāņa Cimzes mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs.

 

Konkursā piedalījās arī šīs skolas audzēkņi Marks Ļebedevs (klavieres), Jānis Bērtiņš (klavieres) un Ainis Žīgurs (sitamie instrumenti). "Laurus neplūcām," atzīst G. Freibergs.

 

Atšķirībā no citiem konkursiem Siguldā notiekošais atšķiras ar vienu kopvērtējumu visiem dalībniekiem neatkarīgi no viņu vecuma un mūzikas instrumenta. Vienīgais nosacījums, - konkursā drīkst piedalīties mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 10 līdz 16 gadiem ieskaitot. Šogad žūrija vērtēja vairāk nekā 80 jaunos mūziķus no dažādām valstīm.

 

"Ļoti grūti ir salīdzināt vijoles, tubas, klavieru, kokles vai citu instrumentu spēles tehniku. Vērtējums balstās uz muzikālo sniegumu, tā spožumu," saka P. Vilks.

 

Strenču mūzikas skolas audzēkņi konkursā Siguldā nepiedalījās. "Bijām citos konkursos. E. Medņa nacionālajā klarnetistu konkursā Dārta Boša ieguva trešo vietu," stāsta skolas direktore Ralda Ziemule.

 

Domājot arī par nākamajiem talantiem,Valkas J. Cimzes un Strenču mūzikas skolas jau uzņēmušas jaunus audzēkņus nākamajā mācību gadā. Smiltenē viss vēl priekšā. 3. un 4. jūnijā notiks konsultācijas, 5. jūnijā - uzņemšanas pārbaudījums.

Izglītība