Nolemj reorganizēt pirmsskolas izglītības iestādi “Zīlīte” un Blomes pamatskolu 13

28. aprīļa Smiltenes novada domes sēdē pieņemts lēmums par pirmsskolas izglītības iestādes "Zīlīte" un Blomes pamatskolas reorganizāciju.

Ņemot vērā Kultūras, izglītības un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas 23. aprīļa sēdes laikā pausto viedokli, atklāti balsojot, ar desmit balsīm par (pret nav, atturas nav - red.) Smiltenes novada dome nolemj ar šā gada 31. augustu reorganizēt pirmsskolas izglītības iestādi "Zīlīte" un Blomes pamatskolu, bērnudārzu pievienojot Blomes pamatskolai.

Pēc lēmuma izpildes reorganizētā pamatskola būs bērnudārza "Zīlīte" visu saistību, tiesību un darbinieku pārņēmēja atbilstoši apstiprinātajam štatu sarakstam. Lēmums stājas spēkā pēc saskaņošanas ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Smiltenes novada domes izpilddirektoram Kārlim Lapiņam dots rīkojums izveidot pirmsskolas izglītības iestādes "Zīlīte"un Blomes pamatskolas reorganizācijas komisiju. Komisija arī būs tā, kas lems par reorganizācijas gaitu.

Blomes pagasta pārvaldes vadītāja Zigeta Vīķele nesaskata reorganizācijas nepieciešamību. "Jā, zem viena jumta šobrīd atrodas divas iestādes. Bet materiāli tas neko nemaina. Šobrīd bērnudārzā trūkst vienas audzinātājas, ko aizvieto "Zīlītes" vadītāja. Vienmēr esam raduši kompromisu. Ja bērnudārzu pievienotu skolai un bērnudārza vadītājas amata vairs nebūtu, tāpat vajadzētu darbinieku," viedokli pauž Z. Vīķele.

Komentāri 13

Visu redzošā acs.

Vai tik Zigetas rads kāds tur nestrādā, ka tāda pretestība.

pirms 11 gadiem, 2010.05.05 16:49

Nē, Zigetas rads tur tiešām nestrādā, bet fakts ir tāds, ka tad jau labāk uzreiz likvidēt bērnudārzu, jo pamatskolas direktore ar savu autoritatīvo mācīšanas un audzināšanas stilu tikai bērnus psiholoģiski traumēs. Ja kāds ieietu nemanāmi skolas koridoros un paklausītos kā viņa kliedz un pazemo bērnus, tad neviens šeit nerunātu, ka TĀDS cilvēks varētu strādāt vispār par pii vadītāju. Visi pēc Mudrītes teiktā ir debili un stulbeņi, dzērāju bērni un idioti. Vēl pa kādam pēc viņas teiktā pagadās kropļi. Tā tas diemžēl ir un es nenovēlu nevienam vecākam vai bērnam mācīties šajā skolā vai vēl trakāk pagadīties tajās dienās Mudrītei pa ceļam skolā, kad mājās vīram ir bijusi dzeršana vai vēl nezin kas, tad jūs visu dzirdēsiet par savu bērnu un savu ģimeni. Tā tas diemžēl ir.
Un ja Jūs vēlaties reorganizēt kaut ko-tad sāciet ar to, ka nomainiet iestādes (skolas) vadītāju, jo zivs diemžēl pūst no galvas.

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 13:11

Bet tad lūdzu, ar to arī sākam. Ko tādas vīru apnicīgas, nedabūjušas direktores skolās dara? Ja vecākiem ir zināms, ka tāda bļaušana uz viņu bērniem notiek, tad kāpēc neviens neko nedara lietas labā? Ja mans bērns tur mācītos, tad tur noteikti būtu cita direktore, vai arī cita attieksme pret bērniem.

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 14:27

blomēniete

nu tiešām komentētājiem kauna nav , pati esmu mācījusies pie Mudrītes , mani bērni ir mācījušies , ne nu saukāti , ne nu pazemoti , ja viens izgāž savu žulti , tad nevajag jau visiem riet uzreiz līdzi....

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 14:49

Ja jau ir tik labi un jauki-tad kāpēc Blomes vecāku bērni brauc uz citām skolām mācīties( Seit es domāju pamatizglītību). Veiciet anonīmu aptauju Blomē par izglītības iestādes Blomē vadību un attieksmi pret vecākiem un bērniem-tad jūs redzēsiet patieso informāciju. Nez kāpēc gribētos ticēt, ka tās atsauksmes nebūs tās labākās.
Ak jā-tad kad notika skolā akreditācija- tad kāpēc direktore ar savu meitiņu Lienīti atplēsa lielāko daļu vecāku anonīmās aptaujas anketas un pārlasīja un pēc tam salika atpakaļ jaunās baltās aploksnītēs?????????

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 15:38

Arī blomēniete

Redzams, ka šeit ir sakrājies liels rūgtums pret Blomes skolu un direktori. Šeit minētie fakti un notikumi gan šķiet ir tādi paveci...tā skolas akreditācija, kurā tika tās vecāku anketas samainītas pret citām (es gan neapgalvoju, ka tā arī notika, jo faktu jau man nav), bija pirms vairākiem gadiem. Pa šo laiku jau ir notikusi cita akreditācija. Jā, un jāatzīst arī pieminētā bļaustīšanās notika regulāri. Bļaustīšanās jau gan notiek vēl joprojām no dažu pedagogu puses, bet konkrēti par direktori nevaru tā teikt.
Negribu idealizēt, bet gribu teikt, ka daudzas lietas šajā skolā ir mainījušās uz labo pusi.

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 16:23

Inga Vestfāle

Cik lieliski, ka ir iespēja anonīmi izteikties! :) Vairāk jau jūs nevarat. Citēju - tādas vīru apnicīgas, nedabūjušas - anonīmas komentētājas te plosaties. Atradušies faktu zinātājas (-i)

P.S. Un varat negāzt savas samazgas par to, kā es aizstāvu vai ko... Neiedarbosies un es neturpināšu saziņu!

Katrs ir tik gudrs, cik ir! :)

Jums arī jauku dienu!

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 18:49

Bijusii absolvente-viss saraktitais ir pilniga taisniba un ari es,ka mamma nekad savu bernu taja skola nesutishu,bet tas nav direktores pec ,bet gan dazas labas vecmeitas del. Direktore,ka latvieshu valodas skolotaja bija loti laba.

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 19:35

Nekāda sakara ar Blomi un šo skolu

Ir tikai jautājums
...Nez vai kurš katrs spētu strādāt skolā ar mūsdienu aktīvajiem bērniem?... Šis darbs nav no tiem vieglākajiem..........

pirms 11 gadiem, 2010.05.06 19:57

zanis

Stingrībai un kārtībai skolā ir jābūt! Skolotājs balsi paceļ, ne jau tāpēc ka gribas uz kādu vienkārši kliegt, bet gan tāpēc, ka parasti skolēns nedzird vai negrib dzirdēt! Skolā ir savi noteikumi, kuri jāievēro, par pīpēšanu nemaz nerunājot! Tie, kas negrib mācīties kārtību un disciplīnu, un arī vēl mācīties negrib, tiem nebūs labi nevienā skolā. Blomes skolas absolventi ar labām sekmēm ir beiguši gan prestižas vidusskolas, gan augstskolas, tāpēc paldies Blomes skolai un ilggadējai tās direktorei Mudrītei Vestfālei.

pirms 11 gadiem, 2010.05.07 09:26

arta

cik prasti ir izteikt savu zjulti par kādu, paliekot anonīmam!!!nevienu neaizstāvot-VISUR LATVIJĀ NOTIEK IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU REORGANIZĀCIJAS!!!
Bērnu dārzus ar skolām apvieno, lai saglabātu kādu no izglītības iestādēm kopumā!Kā Jūs domājat-vai kāds iet un lūdz-DODIET MAN TO VADĪTĀJAS VIETU?es domāju, ka arī mūsu, Blomes skolas direktore to nav darījusi!Un, lai kā arī nebūtu-katrā skolā būs kāda melnā avs ko apriet, pagrauzt un cildināt, apbrīnot!
Man jau pašai arī traki gāja, bet, nu tādus velnēnus izturēt kā mūs-A un B klases;), ne kuram katram bija pa spēkam!!!
Varbūt katrs mainīsim arī savu attieksmi vienam pret otru, nevis ēdīsim visu priekšā un tik drausmīgi prastā veidā. Žēl Ingas, kas vēl uz tādiem prastiem komentāriem atbild.
Un, tie vecāki, kas gaida zilus brīnumus no skolotājiem...nu, pajautājiet paši sev, CIK DAUDZ LAIKA JŪS KATRS VELTAT SAVIEM BĒRNIEM!!!!
Ar laba vēlējumiem Blomēniešiem:ARTA.....

pirms 11 gadiem, 2010.05.07 18:18

Vajadzētu jau gan šajā skolā izdarīt reorganizāciju, liekas tur iestājusies rutīna, Kaut kas ir jāmaina.Kaut gan ir notikušas izmaiņas /uz labo pusi/. kopš vairs skolā nestrāda direktores meita, tas nebija labi. Domāju direktore ir mainījusies, ir kļuvusi daudz saprotošāka , iejūtīgāka.Mūsu daži bērni ir neaudzināti , nav viegli pedagogiem , bet tomēr katrs jau mēs izvēlamies ko strādājam un , kas ir mūsu sirdslieta.. Z. Vīķeles teiktais liekas nav patiesība.......tur kaut kas tiek slēpts,papīrs pacieš visu.

pirms 11 gadiem, 2010.05.10 09:18

absolvents

Esmu mācījusies Blomes pamatsskolā un zinu teikt,ka tik traki jau nekad nav bijis,ka mēs būtu par kkādiem kropļiem vai tamlīdzīgi saukti,tās nu ir pilnīgas muļķības
Bet fakts ir tāds,ka daži skolotāji pilnīgi noteikti nemāca pēc noteiktajiem valsts standartiem,visspilgtākais piemērs ir angļu val skolotāja,kas pati ir ar labu izglītību,bet bērniem nemāca PILNĪBĀ neko,kas paredzēts mācību plānā.
Un protams arī direktores mazmeitiņa vienmēr tika slavināta un nekad netika redzēts nekas negatīvs,atzīmes dāvinātas tā pat vien,vienmēr pasākumos uzstājās kā zvaigzne,tika slavināta par jebkādām darbībām.Bet man ir informācija,ka tagad,kad mācās Smiltenes ģimnāzijā, atzīmes ir ĻOTI, ĻOTI pazeminājušās,jo šajā skolā jau neviens atzīmes par acīm neliek! TĀ LŪK!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 20:54

Izglītība