Nometne rada pārliecību, ka būs jāstudē inženierzinātnes

Divi valcēnieši - Elīza Skutāne un Niko Bodnieks - bija starp tiem 30 veiksmīgajiem jauniešiem, kuriem bija iespēja nedēļu pavadīt Rīgas Tehniskās universitātes rīkotajā nometnē 8. un 9. klašu skolēniem.

Lai nokļūtu veiksminieku rindās, potenciālajiem kandidātiem bija jāuzraksta eseja par to, kādi pēc desmit gadiem būs sasniegumi zinātnē un kāda būs viņu kā personību nākotne saistībā ar zinātnes sasniegumiem. Elīza savā esejā pieminējusi sasniegumus, par kuriem regulāri gūst informāciju, skatoties "Discovery" televīzijas kanālu.

Mācoties 8. klasē, skolnieces rokās nejauši nokļuva buklets ar informāciju par šo nometni. Tas ieinteresēja centīgo meiteni, un viņa nolēma noteikti izcīnīt iespēju piedalīties šajā nometnē. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Elīza un Niko ar vērā ņemamiem panākumiem piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajos konkursos par robotu un ierīču, kas ražo elektrisko strāvu, būvniecību. Arī šie aizvadītajā mācību gadā iegūtie panākumi radīja pārliecību, ka ir vērts pamēģināt.

Atskatoties uz piedzīvoto, Elīza atzīst, ka bez nometnes vasara būtu aizritējusi diezgan vienmuļi. Nedēļa Rīgā aizritējusi kā ar vēja spārniem. Dalībniekiem - 14 meitenēm un 16 puišiem - katru dienu bija jāveic kāds interesants uzdevums vai arī jāspēlē dažādas spēles.

Elīza kopā ar pārējie nometniekiem ar interesi izpētījuši RTU plašo bibliotēku, apmeklējuši Latvijas Banku, piedalījās lekcijās par robotiku, veica dažādus eksperimentus ar bioeko materiāliem. Valcēnietei īpaši aizraujošs šķitis eksperiments ar sauso ledu. Interesenta esot bijusi arī spēle "Zaļā pilsēta". Dalībnieki sadalījušies vairākās komandās, un katrai no tām bijis jāaizstāv sava pozīcija saistībā ar Jelgavas pilsētas attīstību. Šī spēle Elīzai likusi aizdomāties par to, ka nemaz tik viegli nav vadīt lielu pilsētu saimniecisko dzīvi un sabalansēt budžeta ieņēmumus ar izdevumiem.

Arī nometnes izdevumus sedza vairāki labvēļi, pašiem skolēniem par nedēļu ilgu dzīvošanu un karalisku ēšanu bijis jāšķiras vien no 15 latiem. Tie nometnieki, kuri nokļūšanai līdz galvaspilsētai un atpakaļceļam uz mājām, izmantoja pasažiervilciena pakalpojumus, brauca bez maksas, jo ceļa izdevumus sedza šis uzņēmums.

Sarunas nobeigumā Elīza atzīstas, ka jau sapņo par iespēju arī nākamgad nokļūt šajā nometnē. Meitenei ir priekšā mācības Valkas ģimnāzijas 9. klasē un apņēmība vēl centīgāk apgūt eksaktos mācību priekšmetus, lai pēc ģimnāzijas absolvēšanas veiksmīgi varētu iestāties RTU. Pagaidām tāds ir Elīzas sapnis.

Izglītība