Nominācijā "Labākais E-skolotājs" finālā Smiltenes ģimnāzijas pedagoģe 1

Žūrija noteikusi Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) balvas "Platīna pele 2012" finālistus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā (LIKTA).

Kā norāda rīkotāji, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šogad finālistu vidū līdz ar dažādiem interneta pakalpojumiem un elektroniskajām sistēmām pieaudzis arī mobilo risinājumu īpatsvars.

Nominācijā "E-pārvalde" viens no finālam izvirzītajiem projektiem ir "Elektronisko iepirkumu sistēmas pilna apjoma funkcionalitātes ieviešana". Pasūtītājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra, izstrādātājs - AS "RIX Technologies". Vēl finālam izvirzīts projekts "Universāla darba vieta". Pasūtītājs ir Rīgas Pilsētas pašvaldība, izstrādātājs - SIA "ZZ Dats". Trešais finālists ir "Ieslodzīto informācijas sistēma". Pasūtītājs ir Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvalde, bet izstrādātājs - "RIX Technologies".

Nominācijā "E-pakalpojumi" finālam izvirzītas "Mobilly" autostāvvietu apmaksas lietotnes. Sistēmas īpašnieks un izstrādātājs ir SIA "CityCredit". Vēl izvirzīta "Swedbank" mobilā aplikācija, kuras īpašnieks un izstrādātājs ir AS "Swedbank". Finālā šajā nominācijā ir iekļuvis arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras elektronisko pakalpojumu izstrāde, ieviešana un uzturēšana projektā "E-pakalpojumi un to infrastruktūras attīstība". Pasūtītājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra, bet izstrādātājs - AS "Exigen Services Latvia".

Nominācijā "E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem" finālam izvirzīts e-pasta mārketinga serviss "Mailigen", kura īpašnieks un izstrādātājs ir SIA "iMedia". Vēl finālā iekļuvusi interneta reklāmas kampaņu administrēšanas sistēma "JungleExpert", pasūtītājs - SIA "Planners", bet izstrādātājs - SIA "Cube". Savukārt vēl viens finālists ir tulkošanas rīks "LetsMT", ko izveidojusi SIA Tilde".

Īpaši daudz pieteikumu IKT gada balvai tika saņemti šogad jaunieviestajā nominācijā "Labākais E-skolotājs". No 29 pretendentiem finālam izvirzīti pieci - Smiltenes ģimnāzijas informātikas skolotāja Inga Savicka, biedrības "Apmācību projekti" apmācību vadītāja, projektu koordinatore Andra Jākobsone, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Skinča, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas direktora vietnieks, informātikas, programmēšanas skolotājs Normunds Svētiņš un Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra IT speciāliste Inese Deidere.

"Ikviena e-risinājuma uzdevums ir padarīt mūsu dzīvi labāku. Tādēļ ir būtiski, lai šie risinājumi būtu ne vien inovatīvi, bet sniegtu reālu labumu lietotājam, vai tas būtu uzņēmums, pašvaldība vai privātpersona. Ērtība, vienkāršība un praktiskais noderīgums lietotājiem - tie ir nozīmīgākie kritēriji, kas norāda uz projektu veiksmi tirgū, un tos ņēmām vērā, arī vērtējot šīgada "Platīna pele 2012" pieteikumus," komentē LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Komentējot tendenci pieaugt mobilo risinājumu īpatsvaram, SIA "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde norāda, ka mobilais tālrunis no vienkārša saziņas līdzekļa ir kļuvis arī par biznesa instrumentu, un, kā rāda tirgus tendences un lietotāju paradumi, mobilās aplikācijas ieņem arvien lielāku lomu viedtālruņu lietotāju ikdienā.

Kā ziņots, šogad balvai iesniegts rekordliels pieteikumu skaits - 51. Lielākais pieteikumu skaits saņemts šogad jaunieviestajā nominācijā "Labākais e-skolotājs" - pieteikti 29 skolotāji, e-prasmju pasniedzēji un citi pretendenti no visiem Latvijas reģioniem. Nominācijām "E-pārvalde" un "E-pakalpojumi" kopā iesniegti 12 projekti, savukārt nominācijai "E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem" - desmit pieteikumi.

Balvas mērķis ir celt IKT nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos e-pakalpojumus un projektus Latvijā un popularizēt tos ārvalstīs. Balva šogad tiks pasniegta sesto reizi.

Apbalvošanas ceremonija norisināsies LIKTA 14.gadskārtējā konferencē, kas šogad būs veltīta tēmai "Elektroniskā identitāte - iespēju brīvība". Konferencē tiks apskatīti gan Latvijas IKT nozares labās prakses piemēri un veiksmīgākie risinājumi e-identitātes jomā, gan diskutēts par nākotnes izaicinājumiem un iespējām. Konference notiks 30.novembrī viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvia". Pieteikties dalībai konferencē var LIKTA mājaslapā "www.likta.lv".

Konferences galvenais partneris ir SIA "Latvijas Mobilais telefons", partneri ir VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", "Mobilly", AS "Rix Technologies", AS "Swedbank". Informatīvie partneri ir biznesa portāls "Nozare.lv", "Dienas Bizness", "Nākotnes parks", "Neatkarīgā Rīta Avīze".

LIKTA ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998.gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari - elektroniku, datoru aparatūru un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno vairāk nekā 200 biedrus - nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas.

Komentāri 1

Izglītība