Noslēgusies starptautiskā vasaras akadēmija

Valkā beidzās starptautiskā vasaras akadēmija, kurā piedalījās Valkas un Valgas jaunie mākslinieki.

"Abu pilsētu jauniešiem vienu nedēļu bija iespēja attīstīt savas iemaņas, darbojoties ar mālu, iemācīties apgleznot zīdu un strādāt ar jaunām programmām datorgrafikā. Zīda apgleznošanas jomā un darbojoties ar materiāliem akadēmijas dalībnieki apguva dažādas jaunas tehnikas, izzināja jaunus materiālus - korektorus, krāsas, masas, plašu spektru kontūrkrāsu jomā un citus," stāsta Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko.

No Valkas mākslas skolas akadēmijā darbojās tikai 4. kursa audzēkņi: Krista Annija Namniece, Vitālijs Derjabins, Laura Podniece, Gunārs Sīka, Juneta Ostrovska, Patrīcija Didžus, Sindija Jacino, Dace Monika Šumska, Romans Kurmošskis, Monta Podniece, Džineta Zariņa, Miks Roberts Mazurs, Jurģis Mežulis, Dārta Lozda, Krista Burkēvica, Maira Eglīte, Santa Miķelsone, Roberts Krūkliņš un Toms Mārtiņš Sīmanis.

No Igaunijas puses akadēmijā darbojās piecpadsmit Valgas jauniešu. Kopā vairāk kā 30 jauniešiem bija iespēja radoši sadarboties dažādās mākslinieciskās aktivitātēs.

Projekta noslēgumā jaunieši devās izglītojošā ekskursijā uz Igaunijas vecpilsētu Tallinu, kā arī apmeklēja modernās mākslas muzeju "KUMU".

Keramikas darbnīcu vadīja skolotāja Skaidrīte Bondare. Datorgrafiku pasniedza skolotāja Līva Dorša. Savukārt ar zīda apgleznošanas pamatiem jauniešus iepazīstināja Maruta Stabulniece un skolotāja no Igaunijas Aire Hulkko. Akadēmijā tapušo darbu izstāde jūlijā būs aplūkojama Valkas novadpētniecības muzejā.Projekta dalībnieki ir pateicīgi Valkas pamatskolas saimei par iespēju strādāt jaunā, labi aprīkotā mediju centrā un bistro "Jumis" darbiniekiem par gardajām maltītēm. Projekts ir īstenots Norvēģijas atbalsta programmas "Pārrobežu sadarbība" ietvaros.

Izglītība