Noteikts populārākais izlaiduma tērps

Laikā, kad šī gada absolventi gatavojas izlaidumam, tirdzniecības centrs „Domina" veicis aptauju, lai noskaidrotu populārāko izlaiduma apģērba komplektu, kādā šogad redzēsim absolventus.

Kā liecina aptaujas rezultāti, vairums 2011.gada absolventu pieturēsies pie klasikas - meitenes lielākoties tērpsies melnā vai baltā kokteiļkleitā un vaļējās vai slēgta tipa kurpēs uz papēža, savukārt puiši lielākoties ģērbs melnus uzvalkus, pie kuriem pieskaņos klasiska stila kurpes.

Tai pat laikā teju katra desmitā meitene tērpsies rozā kleitā, bet teju katrs desmitais puisis vilks džinsus.

Kopumā kokteiļkleitās izlaidumā saposīsies 78% atbildējušo meiteņu, savukārt teju katra desmitā (11%) nēsās garo, kuplo balles kleitu. Pavisam neliela daļa absolvējošo jauno dāmu kā sev piemērotāko tērpu izlaidumam ir izvēlējušās arī svārkus ar blūzi vai topiņu (4%), kostīmu ar svārkiem (2%) vai bikškostīmu (1%).

Savukārt puišu vidū pārliecinošu uzvaru svin uzvalki - tajos šogad tērpsies 80% respondentu. Daži stiprā dzimuma pārstāvji svētkos uzposīsies klasiskās biksēs un kreklā (8%) vai nēsās džinsus ar kreklu (8%). Vairāk nekā puse (54%) vīriešu nolēmuši ievērot klasisko stilu, izlaidumā tērpjoties melnā. Taču gana daudz - gandrīz katrs piektais (17%) - stiprā dzimuma pārstāvis svētkos nēsās pelēku apģērbu. Vismaz katru desmito (13%) aptaujāto absolventu svētkos redzēsim baltas krāsas apģērbā. 4% stiprā dzimuma pārstāvju uz izlaidumu ieradīsies tērpušies brūnā, bet tikpat liels respondentu skaits norādīja, ka izlaiduma tērpā kombinēs dažādas krāsas.

Interesanti, ka arī sieviešu vidū melnā krāsa svinīgos pasākumos joprojām ir ļoti pieprasīta - 15% daiļā dzimuma pārstāvju norādīja, ka izlaidumā tērpsies tieši melnā. Teju katra desmitā absolvente saposīsies baltā (12%) vai violetā (11%) svētku apģērbā. Savukārt nedaudz mazāk - 9% meiteņu - izlaiduma tērpu ir iegādājušās rozā krāsā, bet 8% - sarkanā. Turpretī katra piektā daiļā dzimuma pārstāve tirdzniecības centra „Domina" aptaujā atklāja, ka īpašajā svētku pasākumā ieradīsies tērpā, kurā tiks kombinētas dažādas krāsas.

Apavu izvēlē kā sieviešu, tā vīriešu vidū pastāv daudz lielāka vienotība. Proti, gandrīz puse (45%) sieviešu izlaidumā nēsās slēgta tipa kurpes uz papēža un tikpat meiteņu - vaļēja tipa kurpes uz papēža. Tikai 5% jauno dāmu dos priekšroku balerīnas stila apaviem.

Arī lielākais vairākums (77%) vīriešu nēsās klasiskā stila kurpes. Tikai 4% stiprā dzimuma pārstāvju kā piemērotākos apavus izlaidumam ir izvēlējušies sportiska tipa apavus vai sandales.

Interneta aptaujā piedalījās 552 respondenti - 2011.gada absolventi. 

Izglītība